Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam, super sprawny kontakt oraz bardzo pomocny kierowca. Auto zadbane, pewne zabezpieczenie transportu.

Przeprowadzka Warszawa > Wrocław

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Warszawa - Wrocław

Świetny kontakt, punktualność i słowność. Panowie sami zabezpieczyli przedmioty, odebrali przesyłkę w umówionym terminie i dostarczyli ją w określonym czasie. Zdecydowanie polecam i z pewnością jeszcze skorzystam jeśli będzie taka potrzeba. Pozdrawiam

Rower + 2x snowboard + materac 140x200 + 10 pudeł 56x33x41 cm (ok. 10 - 20 kg każde)

Klient: Michał S.
,
Trasa: Genewa - Niepołomice

Fajnie szybko i milo PozdrawiamSerdecznie Pana Marka

2 rowery gorskie, 2 krzesla ktore mozna zlozyc, 1 krzeslo biurowe, 1 mala szafka, Studio foto

Klient: Marek B.
,
Trasa: Leicester - Wrocław

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej kojarzą się z rozgardiaszem, nieprzyjemną atmosferą oraz rozbudowaną listą rzeczy które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać szybko i sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program działania, rzeczowo oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przedmiotów

Pakując rzeczy należy zatroszczyć się, aby przewożone kartony były uporządkowane oraz podpisane. Dobrze jest spisać spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki dotarły do nowego domu. Przeprowadzki zwykle są związane z transportem znacznej liczby przedmiotów, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też podpisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to rozpakowywanie pakunków w docelowym mieszkaniu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele szczegółowych informacji na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna znać liczbę a także wielkość mebli i paczek. Przygotowanie listy jest więc konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o odpowiednie chronienie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, jak na przykład elementy szklane, dzieła sztuki, talerze, jak również niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble wygodniej załadować i rozładować, mniejsze jest też prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednak nie każde meble można rozkręcić, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w windzie oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych elementów dobytku, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je inaczej. Bywa, że hipermarkety z własnej woli rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Zawitaj zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych sklepach remontowych oraz w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy jak również rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby materiałowe i worki. Worki są mniej kosztowne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się lub że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, powinny zostać rozmrożone i właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody i nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować powinno się także rośliny. Kartony, do których zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego szczególnej czujności, np. antyki, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Precyzyjnie określ terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Koszta przenosin uzależnione są od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro będą musieli wnieść przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, antyki, lustra. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków oraz szczególnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują również swoje opakowania, np. torby, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej kojarzą się z rozgardiaszem, nieprzyjemną atmosferą oraz rozbudowaną listą rzeczy które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać szybko i sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program działania, rzeczowo oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przedmiotów

Pakując rzeczy należy zatroszczyć się, aby przewożone kartony były uporządkowane oraz podpisane. Dobrze jest spisać spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki dotarły do nowego domu. Przeprowadzki zwykle są związane z transportem znacznej liczby przedmiotów, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też podpisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to rozpakowywanie pakunków w docelowym mieszkaniu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele szczegółowych informacji na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna znać liczbę a także wielkość mebli i paczek. Przygotowanie listy jest więc konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o odpowiednie chronienie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, jak na przykład elementy szklane, dzieła sztuki, talerze, jak również niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble wygodniej załadować i rozładować, mniejsze jest też prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednak nie każde meble można rozkręcić, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w windzie oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych elementów dobytku, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je inaczej. Bywa, że hipermarkety z własnej woli rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Zawitaj zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych sklepach remontowych oraz w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy jak również rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby materiałowe i worki. Worki są mniej kosztowne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się lub że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, powinny zostać rozmrożone i właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody i nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować powinno się także rośliny. Kartony, do których zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego szczególnej czujności, np. antyki, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Precyzyjnie określ terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Koszta przenosin uzależnione są od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro będą musieli wnieść przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, antyki, lustra. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków oraz szczególnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują również swoje opakowania, np. torby, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Dundee już od 150!

Zleć przeprowadzkę