Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam przewoźnika; Szybko, sprawnie i zgodnie z ustaleniami.

2-pokojowe mieszkanie

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Wrocław - Warszawa

Miłe zaskoczenie , firma która mogę polecić każdemu , bardzo dobry kontakt z dyspozytorem i kierowca , widoczna dbałość o powierzone rzeczy , punktualność .

2 pokoje

Klient: Dominik D.
,
Trasa: Southampton - Krosno Odrzańskie

Wszystko zgodnie z umową. Polecam

meble i sprzęty domowe

,
Trasa: Aberdeen - Rybnik

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemnym nastrojem i niekończącą się listą rzeczy do załatwienia. Jednak fachowo urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko a przy tym sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, rozsądnie a także z opanowaniem przystąpić do pakowania dobytku i oczywiście wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby wszystkie kartony były skatalogowane i opisane. Dobrze jest spisać listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że przewożone paczki przyjechały do nowego domu. Przeprowadzki zazwyczaj są związane z transportem dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie kartonów w nowym domu. Poza tym, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele konkretnych informacji odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać ilość i wymiary mebli oraz paczek. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Należy również zapewnić prawidłowe zabezpieczenie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, choćby kieliszki, rzeźby, porcelana, jak również niektóre meble. Najlepiej otoczyć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy możesz je rozmontować. Meble w częściach prościej załadować i rozładować, maleje też prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednak nie wszystkie meble da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche oraz ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Niejednokrotnie markety z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych marketach budowlanych oraz w sieci. Do pakowania drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się też torby materiałowe lub worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc nawet te z pozoru niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo spakować powinno się też kwiaty. Kartony, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego czy potrzebującego wyjątkowej czujności, na przykład ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Dokładnie podaj daty, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść pakunki oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W Clicktrans regularnie pojawiają się świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele zleceń odbywa się też pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości pomocników zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków oraz szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują też swoje materiały do pakowania, na przykład torby, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemnym nastrojem i niekończącą się listą rzeczy do załatwienia. Jednak fachowo urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko a przy tym sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, rozsądnie a także z opanowaniem przystąpić do pakowania dobytku i oczywiście wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby wszystkie kartony były skatalogowane i opisane. Dobrze jest spisać listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że przewożone paczki przyjechały do nowego domu. Przeprowadzki zazwyczaj są związane z transportem dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie kartonów w nowym domu. Poza tym, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele konkretnych informacji odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać ilość i wymiary mebli oraz paczek. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Należy również zapewnić prawidłowe zabezpieczenie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, choćby kieliszki, rzeźby, porcelana, jak również niektóre meble. Najlepiej otoczyć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy możesz je rozmontować. Meble w częściach prościej załadować i rozładować, maleje też prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednak nie wszystkie meble da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche oraz ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Niejednokrotnie markety z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych marketach budowlanych oraz w sieci. Do pakowania drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się też torby materiałowe lub worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc nawet te z pozoru niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo spakować powinno się też kwiaty. Kartony, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego czy potrzebującego wyjątkowej czujności, na przykład ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Dokładnie podaj daty, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść pakunki oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W Clicktrans regularnie pojawiają się świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele zleceń odbywa się też pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości pomocników zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków oraz szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują też swoje materiały do pakowania, na przykład torby, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Dusseldorf już od 150!

Zleć przeprowadzkę