Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko sprawnie przewzienione z punktu A do B. Kontakt z Panem Bartlomiejem na bieżąco; wszystko bardzo punktualnie i słownie. Polecam.

Mieszkanie 1 pokojowe - przeprowadzka - UK (Londyn) ->> PL (Warszawa)

Klient: Teresa M.
,
Trasa: Londyn - Warszawa

Wszystko super, profesjonalnie zapakowane i dostarczone, nic się nie zepsuło ani nie zgubiło. Włączając w to 60 calowy telewizor zapakowany przez panów lepiej niż oryginalnie. Polecam.

3 szafy, regał, materac, rzeczy kuchenne oraz ubrania z mieszkania 2-osobowego

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Warszawa - Berlin

Dobra komunikacja na czas sprawnie

lozko polowe, 12 paczek

,
Trasa: Londyn - Warszawa

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie kojarzą się z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem i niekończącym się spisem zadań które trzeba załatwić. Jednakże dobrze zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bezstresowo a przy tym efektywnie. Wystarczy mieć w głowie plan działania, z głową i spokojnie zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także owijanie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej pamiętać, aby nasze rzeczy zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Dobrze jest sporządzić listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone pakunki przybyły do miejsca docelowego. Przeprowadzki często są związane z transportem poważnej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie pakunków w nowym domu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej drobiazgowych informacji dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć liczbę oraz wymiary mebli i pakunków. Sporządzenie rejestru jest więc konieczne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe opakowanie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, dla przykładu kieliszki, dzieła sztuki, talerze, oraz część mebli. Najbezpieczniej jest otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble szybciej będzie transportować, spada też prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobnych przedmiotów, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna spora liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Bywa, że markety chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być nabycie kartonów. Znajdziesz je w wybranych marketach remontowych a także w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów oraz rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby tekstylne albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te z pozoru drobne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować trzeba też kwiaty. Pojemniki, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś nietypowego lub potrzebującego szczególnej czujności, np. antyki, pianino lub ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien mieć OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo istotnych danych. Precyzyjnie określ terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść pakunki a także na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie oraz montowanie mebli, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zależy od między innymi odległości, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli wnieść dobytek a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, antyki, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz szczególnej uważności, dlatego ich przewóz podnosi koszt przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też własne materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny normalnie kojarzą się z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem i niekończącym się spisem zadań które trzeba załatwić. Jednakże dobrze zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bezstresowo a przy tym efektywnie. Wystarczy mieć w głowie plan działania, z głową i spokojnie zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także owijanie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej pamiętać, aby nasze rzeczy zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Dobrze jest sporządzić listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone pakunki przybyły do miejsca docelowego. Przeprowadzki często są związane z transportem poważnej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie pakunków w nowym domu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej drobiazgowych informacji dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć liczbę oraz wymiary mebli i pakunków. Sporządzenie rejestru jest więc konieczne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe opakowanie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, dla przykładu kieliszki, dzieła sztuki, talerze, oraz część mebli. Najbezpieczniej jest otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble szybciej będzie transportować, spada też prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobnych przedmiotów, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna spora liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Bywa, że markety chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być nabycie kartonów. Znajdziesz je w wybranych marketach remontowych a także w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów oraz rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby tekstylne albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te z pozoru drobne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować trzeba też kwiaty. Pojemniki, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś nietypowego lub potrzebującego szczególnej czujności, np. antyki, pianino lub ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien mieć OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo istotnych danych. Precyzyjnie określ terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść pakunki a także na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie oraz montowanie mebli, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zależy od między innymi odległości, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli wnieść dobytek a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, antyki, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz szczególnej uważności, dlatego ich przewóz podnosi koszt przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też własne materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Dystrykt Coimbra już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę