Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko jak w najlepszym porzadku. Dobry kontakt, konkurencyjna cena. Polecam.

Kartony 6–10, Ubrania, drobne przedmioty gospodarstwa domowego x 7

KOMENTARZ POZYTYWNY. "Mimo ze transport nie doszedl do skutku to kontakt z przewoznikiem oceniam na BARDZO DOBRY"

Kartony 31–50, Łóżko x 4, Bieżnia x 1, Komoda duża x 4, Rower stacjonarny x 4

Wszystko zgodnie z umową. Dobry kontakt z przewoźnikiem. Załadunek z pomocą kierowcy. Dostawa na czas. Wszystko dotarło w dobrym stanie. Polecam

1 pokojowe mieszkanie

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie łączymy z nieładem, stresującą atmosferą a także niekończącym się spisem zadań do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zorganizowana przeprowadzka ma szansę przebiec bez przeszkód oraz sprawnie. Wystarczy przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie a także spokojnie wziąć się za pakowanie rzeczy oraz wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby zadbać o to, żeby przewożone paczki zostały wcześniej skatalogowane i podpisane. Najlepiej stworzyć spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że przewożone pakunki dojechały na miejsce. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także podpisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to rozpakowywanie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej dokładnych informacji dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć ilość i rozmiary mebli i kartonów. Przygotowanie rejestru jest więc niezbędne. 

Należy również zadbać o odpowiednie opakowanie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład okna, rzeźby, porcelana, jak również część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje też prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednakże części mebli nie da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to zbędne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche jak również ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobnych przedmiotów, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać pudła. Na pewno przyda się duża ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Niejednokrotnie markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem może być zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych a także w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy a także rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby tekstylne albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy łamliwych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną lub że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, powinny zostać rozmrożone oraz starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc także te z pozoru niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie spakować powinno się także kwiaty. Pojemniki, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy możesz pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Precyzyjnie określ daty, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść przedmioty i na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i składanie mebli, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

W naszym serwisie codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba przetransportować kartony a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, jak pianino, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy oferują również swoje materiały do pakowania, na przykład worki, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego oraz przewoźnika to 60zł/h. Cena rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny normalnie łączymy z nieładem, stresującą atmosferą a także niekończącym się spisem zadań do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zorganizowana przeprowadzka ma szansę przebiec bez przeszkód oraz sprawnie. Wystarczy przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie a także spokojnie wziąć się za pakowanie rzeczy oraz wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby zadbać o to, żeby przewożone paczki zostały wcześniej skatalogowane i podpisane. Najlepiej stworzyć spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że przewożone pakunki dojechały na miejsce. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także podpisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to rozpakowywanie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej dokładnych informacji dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć ilość i rozmiary mebli i kartonów. Przygotowanie rejestru jest więc niezbędne. 

Należy również zadbać o odpowiednie opakowanie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład okna, rzeźby, porcelana, jak również część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje też prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednakże części mebli nie da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to zbędne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche jak również ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobnych przedmiotów, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać pudła. Na pewno przyda się duża ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Niejednokrotnie markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem może być zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych a także w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy a także rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby tekstylne albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy łamliwych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną lub że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, powinny zostać rozmrożone oraz starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc także te z pozoru niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie spakować powinno się także kwiaty. Pojemniki, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy możesz pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Precyzyjnie określ daty, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść przedmioty i na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i składanie mebli, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

W naszym serwisie codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba przetransportować kartony a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, jak pianino, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy oferują również swoje materiały do pakowania, na przykład worki, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego oraz przewoźnika to 60zł/h. Cena rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Falkensee już od 150!

Zleć przeprowadzkę