Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Obsługa transportowa na poziomie, jakiego oczekiwałam. Punktualnie, bezpiecznie, z kulturą. Do tego, kiedy okazało się, że jeden samochód jest przeciążony i potrzeba trzeciego busa, za 2 godz. mieliśmy gotowe rozwiązanie. Polecam każdemu.

2-3 pokojowe mieszkanie z kajakiem, dwoma rowerami i meblami

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Chambéry - Mourão

Wszystko sprawnie, szybko i bezproblemowo. Świetny kontakt zarówno w trakcie ustalania szczegółów, jak i podczas transportu paczek do Polski. Polecam z czystym sumieniem!!! Bardzo dobry przewoźnik!

Mieszkanie

Klient: Lukasz K.
,
Trasa: Cappelle dei Marsi - Jarocin

Wzorowy kontakt i współpraca zarówno z szefem jak i konkretnym kierowcą. Polecam bez cienia wątpliwości!

Pudełka + biurko + rowery

Klient: Kryspin M.
,
Trasa: Wrocław - Barcelona

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej utożsamiamy z nieładem, nieprzyjemną atmosferą i bardzo długim spisem zadań które trzeba załatwić. Jednak dokładnie zorganizowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec bezstresowo a przy tym płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo i bez nerwów przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść oraz znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby zatroszczyć się, aby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane a także opisane. Najlepiej spisać rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje rzeczy dotarły do nowego domu. Przeprowadzki często wiążą się z transportem poważnej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Ułatwi to rozpakowywanie kartonów w nowym domu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele dokładnych danych na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi znać liczbę i wymiary sprzętów i paczek. Spisanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić prawidłowe opakowanie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, na przykład kieliszki, dzieła sztuki, talerze, a także część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Meble w częściach prościej będzie transportować, maleje również prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozkręcić, a czasem jest to niepotrzebne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, sprawdź, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche jak również ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, figurki i tak dalej warto wykorzystać pudła. Na pewno przyda się spora liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je w inny sposób. Niejednokrotnie hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu sklepach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów a także przedmiotów miękkich, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć także torby tekstylne i worki. Worki są bardziej ekonomiczne a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby trwalsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy delikatnych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny być rozmrożone i starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i także te pozornie lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie zapakować należy także rośliny. Pojemniki, w które planujesz je schować, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego czy wymagającego specjalnej ostrożności, np. antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś w stanie pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Dokładnie podaj terminy, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie oraz montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie codziennie pojawiają się aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin zależą od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zależy od między innymi długości trasy, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (transport może droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba przetransportować przedmioty a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, jak pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają także własne materiały do pakowania, takie jak worki, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej utożsamiamy z nieładem, nieprzyjemną atmosferą i bardzo długim spisem zadań które trzeba załatwić. Jednak dokładnie zorganizowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec bezstresowo a przy tym płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo i bez nerwów przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść oraz znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby zatroszczyć się, aby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane a także opisane. Najlepiej spisać rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje rzeczy dotarły do nowego domu. Przeprowadzki często wiążą się z transportem poważnej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Ułatwi to rozpakowywanie kartonów w nowym domu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele dokładnych danych na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi znać liczbę i wymiary sprzętów i paczek. Spisanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić prawidłowe opakowanie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, na przykład kieliszki, dzieła sztuki, talerze, a także część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Meble w częściach prościej będzie transportować, maleje również prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozkręcić, a czasem jest to niepotrzebne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, sprawdź, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche jak również ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, figurki i tak dalej warto wykorzystać pudła. Na pewno przyda się spora liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je w inny sposób. Niejednokrotnie hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu sklepach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów a także przedmiotów miękkich, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć także torby tekstylne i worki. Worki są bardziej ekonomiczne a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby trwalsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy delikatnych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny być rozmrożone i starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i także te pozornie lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie zapakować należy także rośliny. Pojemniki, w które planujesz je schować, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego czy wymagającego specjalnej ostrożności, np. antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś w stanie pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Dokładnie podaj terminy, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie oraz montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie codziennie pojawiają się aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin zależą od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zależy od między innymi długości trasy, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (transport może droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba przetransportować przedmioty a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, jak pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają także własne materiały do pakowania, takie jak worki, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Førde już od 150!

Zleć przeprowadzkę