Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

DOBRY KONTAKT Z KIEROWCĄ PRZED DOSTAWĄ I DOSTOSOWANIE SIĘ DO KLIENTA. POLECAM

DREWNIANE PANELE OGRODOWE x 10

Ogólna ocena celująca. Bardzo dobra komunikacja, wszystko na czas i w miłej atmosferze. Wszystkie rzeczy dotarły na miejsce w stanie nienaruszonym. Kierowca dba o to, żeby nic się nie uszkodziło w czasie transportu, nawet harfa i gitary :) dzieki!

Kartony 51–70, Rower x 3, Rower dziecięcy x 2, Biurko średnie - rozłożone x 3, Materac podwójny x 1

Moja przeprowadzka z Holandii do Polski przebiegla bardzo sprawnie i szybko. Bardzo dobry kontakt, terminowosc, i super podejscie do klienta. Bardzo solidny przewoznik. Naprawde bardzo polecam i dziekuje raz jeszcze Kamil. Jestem mega zadowolona!

Kartony 11–20, Sofa czteroosobowa x 1, Łóżko x 1, Pralka x 1, Stolik kawowy x 1, Stół x 1, Krzesło

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z chaosem, nerwowym nastrojem a także bardzo długim spisem zadań które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że dobrze urządzona przeprowadzka może przebiec szybko i efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie oraz bez nerwów przystąpić do pakowania przedmiotów i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba dopilnować, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej skatalogowane a także oznaczone. Najlepiej przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że przewożone rzeczy przyjechały na miejsce. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdego kartonu. Przyspieszy to rozpakowywanie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się jak najwięcej szczegółowych danych odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa musi mieć liczbę a także wymiary mebli i pakunków. Sporządzenie spisu jest zatem niezbędne. 

Należy również zadbać o właściwe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak elementy szklane, rzeźby, talerze, jak również niektóre meble. Najbezpieczniej jest otoczyć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozkręcone meble wygodniej można przewieźć, maleje też prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Niestety nie wszystkie meble da się rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w klatce schodowej i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych przedmiotów, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Bywa, że hipermarkety ochoczo rozdają kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach remontowych a także sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobnych rzeczy a także przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać też torby materiałowe i worki. Worki są mniej kosztowne i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób rzeczy delikatnych. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną oraz że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. lodówka, powinny zostać rozmrożone i odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie spakować powinno się także kwiaty. Kartony, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego lub wymagającego wyjątkowej delikatności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi dużo istotnych danych. Starannie ustal dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkręcanie i montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości pomocników zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli wnieść kartony oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także własne opakowania, na przykład worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, na przykład zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z chaosem, nerwowym nastrojem a także bardzo długim spisem zadań które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że dobrze urządzona przeprowadzka może przebiec szybko i efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie oraz bez nerwów przystąpić do pakowania przedmiotów i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba dopilnować, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej skatalogowane a także oznaczone. Najlepiej przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że przewożone rzeczy przyjechały na miejsce. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdego kartonu. Przyspieszy to rozpakowywanie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się jak najwięcej szczegółowych danych odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa musi mieć liczbę a także wymiary mebli i pakunków. Sporządzenie spisu jest zatem niezbędne. 

Należy również zadbać o właściwe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak elementy szklane, rzeźby, talerze, jak również niektóre meble. Najbezpieczniej jest otoczyć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozkręcone meble wygodniej można przewieźć, maleje też prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Niestety nie wszystkie meble da się rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w klatce schodowej i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych przedmiotów, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Bywa, że hipermarkety ochoczo rozdają kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach remontowych a także sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobnych rzeczy a także przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać też torby materiałowe i worki. Worki są mniej kosztowne i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób rzeczy delikatnych. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną oraz że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. lodówka, powinny zostać rozmrożone i odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie spakować powinno się także kwiaty. Kartony, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego lub wymagającego wyjątkowej delikatności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi dużo istotnych danych. Starannie ustal dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkręcanie i montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości pomocników zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli wnieść kartony oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także własne opakowania, na przykład worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, na przykład zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Frankfurt nad Menem już od 150!

Zleć przeprowadzkę