Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam, rzetelna firma i bardzo pomocni. Wszystko było super!

3pokojowe mieszkanie

,
Trasa: Schweinfurt - Piotrków Trybunalski

Bardzo dobry kontakt, szybka odpwoiedz na wiadomości, punktualny, słowny, bardzo pomocny. Szybki zaladunek, ogromną pomoc. Serdecznie polecam. Jesli będę potrzebowała to skorzystam z usług tego przewoźnika ponownie.

Sofa, fotel stol okrągły, 6 krzesł, wanna prostokątna160 cm x70 cm

Klient: Adam O.
,
Trasa: Warka - Opoczno

Bezproblemowy transport. Świetny przewoźnik, któremu można zaufać.

1-pokojowe mieszkanie

Klient: Marcin S.
,
Trasa: Bristol - Gdynia

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z zamieszaniem, nieprzyjemnym nastrojem a także bardzo długim spisem rzeczy które trzeba zrobić. Jednakże dobrze urządzona zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bezstresowo a także efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć plan działania, rozważnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie dobytku a także poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej pamiętać, aby nasze paczki zostały wcześniej skatalogowane i podpisane. Dobrze jest stworzyć spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że przewożone paczki przyjechały do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem znacznej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie kartonów w docelowym domu. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych danych na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać ilość a także wymiary sprzętów i paczek. Spisanie spisu jest więc konieczne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład okna, obrazy, porcelana, jak również stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy możesz je rozkręcić. Rozmontowane meble wygodniej można przewieźć, maleje także prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche i ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak książki, płyty, porcelana, dekoracje itp. warto wykorzystać kartony. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Bywa, że sklepy ochoczo pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach remontowych oraz w Internecie. Do przechowywania drobiazgów a także rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby materiałowe i worki. Worki będą tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy łamliwych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek pękną lub że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc nawet te pozornie drobne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować należy również rośliny. Pojemniki, do których zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza jeśli rośliny nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego szczególnej czujności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Dokładnie określ dni, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozmontowanie i składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, ilości osób niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków i specjalnej uwagi, co zwykle podnosi koszt przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, np. worki, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, na przykład pomoc pary pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z zamieszaniem, nieprzyjemnym nastrojem a także bardzo długim spisem rzeczy które trzeba zrobić. Jednakże dobrze urządzona zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bezstresowo a także efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć plan działania, rozważnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie dobytku a także poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej pamiętać, aby nasze paczki zostały wcześniej skatalogowane i podpisane. Dobrze jest stworzyć spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że przewożone paczki przyjechały do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem znacznej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie kartonów w docelowym domu. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych danych na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać ilość a także wymiary sprzętów i paczek. Spisanie spisu jest więc konieczne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład okna, obrazy, porcelana, jak również stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy możesz je rozkręcić. Rozmontowane meble wygodniej można przewieźć, maleje także prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche i ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak książki, płyty, porcelana, dekoracje itp. warto wykorzystać kartony. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Bywa, że sklepy ochoczo pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach remontowych oraz w Internecie. Do przechowywania drobiazgów a także rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby materiałowe i worki. Worki będą tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy łamliwych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek pękną lub że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc nawet te pozornie drobne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować należy również rośliny. Pojemniki, do których zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza jeśli rośliny nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego szczególnej czujności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Dokładnie określ dni, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozmontowanie i składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, ilości osób niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków i specjalnej uwagi, co zwykle podnosi koszt przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, np. worki, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, na przykład pomoc pary pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Glasgow City już od 150!

Zleć przeprowadzkę