Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam serdecznie. Kierowca pomocny , przesyłka szybka i cała dojechała na miejsce. Nie było żadnych problemów z kontraktem.

1

Klient: Dawid Z.
,
Trasa: Lampertheim - Sokola Dąbrowa

Robiłem przeprowadzkę z UK do PL. Bardzo rzetelny i uczciwy gość! Z czystym sumieniem mogę każdemu polecić :) Dba o przesyłki jak o swoje, a oprócz tego świetny rozmówca na trasie jakbyś z nim jechał tak jak ja miałem okazję.. w 100% zadowolony

Przeprowadzka

,
Trasa: Leeds - Olza

Punktualny odbiór. Kontakt z około 2-godzinnym wyprzedzeniem, więc miałem czas się przygotować do załadunku i do odbioru. Rzeczy zostały odpowiednio zabezpieczone (mocowania, folia, piankowe podkładki) i dotarły bez żadnych uszkodzeń. Super.

1 pokojowe mieszkanie z jednym lokatorem

Klient: Marek S.
,
Trasa: Paris - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z chaosem, stresującym nastrojem a także niekończącym się spisem zadań które trzeba załatwić. Jednakże dobrze zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód oraz efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć koncepcję działania, z głową a także z opanowaniem zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy należy zatroszczyć się, aby wszystkie paczki zostały wcześniej uporządkowane oraz oznaczone. Najlepiej stworzyć rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie paczki dojechały do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem dużej ilości rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie paczek w docelowym domu. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele drobiazgowych informacji odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa musi znać ilość a także rozmiary mebli i pakunków. Spisanie listy jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe chronienie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, choćby szkło, obrazy, talerze, oraz stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble prościej można przewieźć, maleje także ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, filmy, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Można przypuszczać, że przyda się duża ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem może być kupno kartonów. Znajdziesz je w wybranych sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów i przedmiotów miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się także torby z materiału lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone oraz odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te z pozoru lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo zapakować trzeba też rośliny. Pojemniki, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku podróżuje coś nietypowego czy wymagającego specjalnej czujności, jak antyki, pianino lub ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy możesz zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Precyzyjnie określ daty, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy i jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz montowanie dobytku, zabezpieczenie i sprawne pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko będą musieli wnieść kartony i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, np. pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia ochronnych warunków i wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz podnosi koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także własne materiały do pakowania, na przykład worki, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z chaosem, stresującym nastrojem a także niekończącym się spisem zadań które trzeba załatwić. Jednakże dobrze zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód oraz efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć koncepcję działania, z głową a także z opanowaniem zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy należy zatroszczyć się, aby wszystkie paczki zostały wcześniej uporządkowane oraz oznaczone. Najlepiej stworzyć rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie paczki dojechały do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem dużej ilości rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie paczek w docelowym domu. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele drobiazgowych informacji odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa musi znać ilość a także rozmiary mebli i pakunków. Spisanie listy jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe chronienie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, choćby szkło, obrazy, talerze, oraz stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble prościej można przewieźć, maleje także ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, filmy, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Można przypuszczać, że przyda się duża ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem może być kupno kartonów. Znajdziesz je w wybranych sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów i przedmiotów miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się także torby z materiału lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone oraz odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te z pozoru lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo zapakować trzeba też rośliny. Pojemniki, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku podróżuje coś nietypowego czy wymagającego specjalnej czujności, jak antyki, pianino lub ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy możesz zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Precyzyjnie określ daty, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy i jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz montowanie dobytku, zabezpieczenie i sprawne pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko będą musieli wnieść kartony i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, np. pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia ochronnych warunków i wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz podnosi koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także własne materiały do pakowania, na przykład worki, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Gorey już od 150!

Zleć przeprowadzkę