Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dziękuję za współpracę. Polecam.

Kartony 11–20, Opona samochodowa x 6, Rower x 1

Klient: Adrian F.
,
Trasa: Lejda - Kraków

Wszystko super! Kontakt bardzo dobry, transport bez zarzutów. Wszystko profesjonalnie i na czas. Polecam firmę.

Kartony 21–30, Materac podwójny x 1, Fotel x 1, Biurko średnie x 2, Rama łóżka x 1, Lustro stojące

Klient: Magda J.
,
Trasa: Warszawa - Kalvsvik

Konkretni, wszystko dotarło w idealnym stanie i na czas, rewelacyjny kontakt, polecam jak najbardziej

Kartony 11–20, Karton średni x 15, Dywan x 2, Rower x 2, Opona samochodowa x 4, Worki z odzieżą x

,
Trasa: Duisburg - Włocławek

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z chaosem, nerwowym nastrojem oraz niekończącą się listą zadań do wykonania. Jednakże fachowo urządzona przeprowadzka może przebiec szybko i sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie plan działania, rozważnie oraz bez nerwów zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zadbać o to, żeby przewożone rzeczy zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje przedmioty dojechały na miejsce. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy również opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to wypakowywanie paczek w nowym domu. Ponadto, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej szczegółowych informacji na temat rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje mieć liczbę a także wielkość sprzętów i kartonów. Spisanie spisu jest więc niezbędne. 

Należy również zapewnić właściwe zabezpieczenie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak elementy szklane, rzeźby, talerze, a także część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy da się je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej można przewieźć, spada również niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak części mebli nie da się rozmontować, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, np. kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej warto wykorzystać kartony. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie spora ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Zdarza się, że markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach remontowych a także w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy oraz przedmiotów miękkich, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać również torby tekstylne i worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów delikatnych. Istnieje ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite lub że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i nawet te z pozoru drobne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie zapakować powinno się także kwiaty. Kartony, do których je zapakujesz, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, zwłaszcza jeśli rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego albo wymagającego wyjątkowej czujności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych danych. Precyzyjnie określ daty, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie i składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między Polską i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu istotnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości pomocników niezbędnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować kartony a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków oraz szczególnej uwagi, co zwykle zwiększa koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, np. worki, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z chaosem, nerwowym nastrojem oraz niekończącą się listą zadań do wykonania. Jednakże fachowo urządzona przeprowadzka może przebiec szybko i sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie plan działania, rozważnie oraz bez nerwów zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zadbać o to, żeby przewożone rzeczy zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje przedmioty dojechały na miejsce. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy również opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to wypakowywanie paczek w nowym domu. Ponadto, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej szczegółowych informacji na temat rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje mieć liczbę a także wielkość sprzętów i kartonów. Spisanie spisu jest więc niezbędne. 

Należy również zapewnić właściwe zabezpieczenie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak elementy szklane, rzeźby, talerze, a także część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy da się je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej można przewieźć, spada również niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak części mebli nie da się rozmontować, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, np. kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej warto wykorzystać kartony. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie spora ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Zdarza się, że markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach remontowych a także w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy oraz przedmiotów miękkich, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać również torby tekstylne i worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów delikatnych. Istnieje ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite lub że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i nawet te z pozoru drobne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie zapakować powinno się także kwiaty. Kartony, do których je zapakujesz, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, zwłaszcza jeśli rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego albo wymagającego wyjątkowej czujności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych danych. Precyzyjnie określ daty, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie i składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między Polską i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu istotnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości pomocników niezbędnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować kartony a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków oraz szczególnej uwagi, co zwykle zwiększa koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, np. worki, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Gorzów Wielkopolski już od 150!

Zleć przeprowadzkę