Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dwóch przemiłych, bardzo szybkich Panów przeprowadziło wyposażenie całego mieszkania w 2h 10 min. Pan Krzysztof prowadzący firmę skontaktował się na dzień przed, żeby ustalić szczegóły z wyprzedzeniem. Sprawnie, sympatycznie, bezpiecznie :)

Kartony 21–30, Rower x 1, Lustro stojące x 1, Biurko duże x 1, Krzesło biurowe x 2, Sofa narożna x

,
Trasa: Gdańsk - Gdańsk

Mam tylko i wylacznie pozytywne rzeczy do powiedzenia. Bardzo szybko i profesjonalna usluga. Wszytskie rzeczy ( w tym szklo) dojechaly w nienagannym stanie. Plecam kazdemu kto decyduje sie na miedzynarodowa przeprowadzke!

1 pokoj

Klient: Robert W.
,
Trasa: Kraków - Londyn

Bardzo przyjemna obsługa, pełen profesjonalizm, rzetelność i przede wszystkim słowność mimo, że do realizacji zlecenia nie doszło.

Kartony 11–20, Szafa 4 drzwi (rozebrana na części) x 2, Zestaw do jadalni (6 krzeseł i stół) x 1, S

,
Trasa: Birmingham - Nowy Dwór Gdański

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z rozgardiaszem, nerwową atmosferą oraz niekończącym się spisem rzeczy które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że dobrze urządzona przeprowadzka będzie przebiegać szybko i efektywnie. Wystarczy mieć w głowie koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz spokojnie zabrać się za pakowanie dobytku oraz zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy najlepiej zadbać o to, żeby nasze kartony zostały wcześniej skatalogowane oraz oznaczone. Dobrze jest przygotować rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje paczki przybyły do nowego domu. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie paczek w nowym miejscu zamieszkania. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się możliwie wiele konkretnych informacji na temat przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa musi poznać liczbę oraz wymiary mebli oraz paczek. Przygotowanie listy jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o prawidłowe opakowanie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, takie jak elementy szklane, dzieła sztuki, miski, jak również antyki. Najlepiej otoczyć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy możesz je rozłożyć. Rozmontowane meble wygodniej będzie transportować, mniejsze jest także ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe i ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych przedmiotów, takich jak czasopisma, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej warto wykorzystać kartony. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna liczba pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Często sklepy chętnie oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Zawitaj zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach budowlanych oraz w sieci. Do przechowywania drobiazgów oraz rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się też torby tekstylne i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się lub że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te z pozoru lekkie szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować powinno się też rośliny. Pudła, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku podróżuje coś niestandardowego czy wymagającego szczególnej delikatności, np. antyki, pianino czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy mógłbyś pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Precyzyjnie ustal daty, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Typy przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość zleceń jest też wystawianych między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się również liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli przetransportować kartony a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i szczególnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również podniesie cenę przenosin. Czasem przewoźnicy oferują również swoje materiały do pakowania, np. torby, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, np. zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z rozgardiaszem, nerwową atmosferą oraz niekończącym się spisem rzeczy które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że dobrze urządzona przeprowadzka będzie przebiegać szybko i efektywnie. Wystarczy mieć w głowie koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz spokojnie zabrać się za pakowanie dobytku oraz zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy najlepiej zadbać o to, żeby nasze kartony zostały wcześniej skatalogowane oraz oznaczone. Dobrze jest przygotować rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje paczki przybyły do nowego domu. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie paczek w nowym miejscu zamieszkania. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się możliwie wiele konkretnych informacji na temat przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa musi poznać liczbę oraz wymiary mebli oraz paczek. Przygotowanie listy jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o prawidłowe opakowanie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, takie jak elementy szklane, dzieła sztuki, miski, jak również antyki. Najlepiej otoczyć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy możesz je rozłożyć. Rozmontowane meble wygodniej będzie transportować, mniejsze jest także ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe i ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych przedmiotów, takich jak czasopisma, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej warto wykorzystać kartony. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna liczba pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Często sklepy chętnie oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Zawitaj zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach budowlanych oraz w sieci. Do przechowywania drobiazgów oraz rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się też torby tekstylne i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się lub że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te z pozoru lekkie szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować powinno się też rośliny. Pudła, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku podróżuje coś niestandardowego czy wymagającego szczególnej delikatności, np. antyki, pianino czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy mógłbyś pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Precyzyjnie ustal daty, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Typy przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość zleceń jest też wystawianych między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się również liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli przetransportować kartony a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i szczególnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również podniesie cenę przenosin. Czasem przewoźnicy oferują również swoje materiały do pakowania, np. torby, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, np. zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Haga już od 150!

Zleć przeprowadzkę