Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko Super!! Jak najbardziej polecam ! 100%

Części samochodowe z Krakowa Polska >>>>> Dammarie-les-Lys 77190 Francją

Klient: Adrian F.
,
Trasa: Kraków - Melun

Świetny kontakt z klientem oraz wyrozumiałość w związku z komplikacjami w wysyłce.

Kilka kartonów + 4 rowery (+opcja dodatkowa)

Klient: Robert Z.
,
Trasa: Geel - Kępice

Transakcja przebiegła pomyślnie. Miły i pomocny Pan kierowca :-) Bardzo dobry kontakt telefoniczny. Serdecznie polecam :-)

Kilkanascie kartonów

,
Trasa: Ocypel - Kobiernice

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle łączymy z zamieszaniem, stresującym nastrojem oraz bardzo długą listą rzeczy które trzeba załatwić. Jednakże dobrze zorganizowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec bezstresowo oraz efektywnie. Wystarczy mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie a także z opanowaniem zabrać się za pakowanie rzeczy oraz wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie i zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy trzeba zatroszczyć się, aby przewożone kartony zostały wcześniej skatalogowane a także podpisane. Najlepiej stworzyć listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje rzeczy dotarły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie również opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych danych dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę i wielkość mebli oraz paczek. Sporządzenie spisu jest więc niezbędne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby okna, dzieła sztuki, miski, oraz część mebli. Najbezpieczniej jest zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozłożyć. Meble w częściach szybciej załadować i rozładować, spada też prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednakże części mebli nie da się rozłożyć, a czasem okazuje się to zbędne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartony. Na pewno przyda się znaczna liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też zdobyć je odmienną drogą. Bywa, że markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych oraz w sieci. Do pakowania drobnych rzeczy jak również przedmiotów miękkich, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać też torby tekstylne lub worki. Worki są mniej kosztowne a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite albo też że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc także te z pozoru drobne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Osobno zapakować trzeba również rośliny. Pojemniki, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego albo wymagającego szczególnej delikatności, jak antyki, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś w stanie pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Precyzyjnie ustal daty, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i składanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

W Clicktrans regularnie znajdziesz świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, liczby osób niezbędnych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba wnieść kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy kruchych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków oraz wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają również swoje opakowania, takie jak worki, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny zwykle łączymy z zamieszaniem, stresującym nastrojem oraz bardzo długą listą rzeczy które trzeba załatwić. Jednakże dobrze zorganizowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec bezstresowo oraz efektywnie. Wystarczy mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie a także z opanowaniem zabrać się za pakowanie rzeczy oraz wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie i zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy trzeba zatroszczyć się, aby przewożone kartony zostały wcześniej skatalogowane a także podpisane. Najlepiej stworzyć listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje rzeczy dotarły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie również opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych danych dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę i wielkość mebli oraz paczek. Sporządzenie spisu jest więc niezbędne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby okna, dzieła sztuki, miski, oraz część mebli. Najbezpieczniej jest zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozłożyć. Meble w częściach szybciej załadować i rozładować, spada też prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednakże części mebli nie da się rozłożyć, a czasem okazuje się to zbędne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartony. Na pewno przyda się znaczna liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też zdobyć je odmienną drogą. Bywa, że markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych oraz w sieci. Do pakowania drobnych rzeczy jak również przedmiotów miękkich, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać też torby tekstylne lub worki. Worki są mniej kosztowne a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite albo też że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc także te z pozoru drobne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Osobno zapakować trzeba również rośliny. Pojemniki, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego albo wymagającego szczególnej delikatności, jak antyki, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś w stanie pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Precyzyjnie ustal daty, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i składanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

W Clicktrans regularnie znajdziesz świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, liczby osób niezbędnych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba wnieść kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy kruchych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków oraz wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają również swoje opakowania, takie jak worki, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Hamar już od 150!

Zleć przeprowadzkę