Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam usługi Pana Krzysztofa. Kompleksowa obsługa, wszystko poszło sprawnie i profesjonalnie. Bardzo dobry i częsty kontakt i elastyczne podejście.

2 pokojowe,

,
Trasa: Rzeszów - Wrocław

Polecam tego przewoźnika

90 szt skrzynek rower odkurzacz małe mebelki

,
Trasa: Dinslaken - Małusy Wielkie

Bardzo Dobry!! Bardzo mi Pomogaly Polecam!!!!

Grill 1,5 m + kartony i Torba

Klient: Jakub J.
,
Trasa: Warszawa - Poznań

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie kojarzą się z chaosem, nieprzyjemnym nastrojem oraz rozbudowanym spisem rzeczy do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko a także płynnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję działania, z głową i spokojnie zabrać się za pakowanie rzeczy a także znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy ważne, aby dopilnować, aby wszystkie paczki były uporządkowane oraz opisane. Najlepiej przygotować rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki dojechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki często są związane z transportem poważnej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to opróżnianie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele dokładnych danych na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać ilość i wymiary sprzętów oraz paczek. Przygotowanie listy jest więc niezbędne. 

Należy również zapewnić właściwe opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, takie jak elementy szklane, instalacje artystyczne, miski, a także część mebli. Najbezpieczniej jest otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę lub koce. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy można je rozkręcić. Rozkręcone meble prościej będzie transportować, mniejsze jest także niebezpieczeństwo zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozmontować, z kolei innym razem jest to zbędne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu a także w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu mniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, figurki itp. warto wykorzystać pudła. Na pewno przyda się duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie inaczej. Często sklepy chętnie pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być nabycie kartonów. Znajdziesz je w wybranych marketach remontowych a także w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy jak również rzeczy materiałowych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się również torby z materiału albo worki. Worki są tańsze a także łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się lub że zawartość z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone i odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować należy także rośliny. Kartony, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku jest coś nietypowego albo wymagającego szczególnej czujności, na przykład antyki, pianino lub ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy mógłbyś udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Precyzyjnie określ dni, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się również liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków a także wyjątkowej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają też swoje opakowania, takie jak torby, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny normalnie kojarzą się z chaosem, nieprzyjemnym nastrojem oraz rozbudowanym spisem rzeczy do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko a także płynnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję działania, z głową i spokojnie zabrać się za pakowanie rzeczy a także znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy ważne, aby dopilnować, aby wszystkie paczki były uporządkowane oraz opisane. Najlepiej przygotować rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki dojechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki często są związane z transportem poważnej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to opróżnianie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele dokładnych danych na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać ilość i wymiary sprzętów oraz paczek. Przygotowanie listy jest więc niezbędne. 

Należy również zapewnić właściwe opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, takie jak elementy szklane, instalacje artystyczne, miski, a także część mebli. Najbezpieczniej jest otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę lub koce. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy można je rozkręcić. Rozkręcone meble prościej będzie transportować, mniejsze jest także niebezpieczeństwo zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozmontować, z kolei innym razem jest to zbędne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu a także w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu mniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, figurki itp. warto wykorzystać pudła. Na pewno przyda się duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie inaczej. Często sklepy chętnie pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być nabycie kartonów. Znajdziesz je w wybranych marketach remontowych a także w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy jak również rzeczy materiałowych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się również torby z materiału albo worki. Worki są tańsze a także łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się lub że zawartość z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone i odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować należy także rośliny. Kartony, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku jest coś nietypowego albo wymagającego szczególnej czujności, na przykład antyki, pianino lub ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy mógłbyś udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Precyzyjnie określ dni, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się również liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków a także wyjątkowej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają też swoje opakowania, takie jak torby, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Horgen już od 150!

Zleć przeprowadzkę