Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przeprowadzka dobytku UK -> PL. Wszystko zgodnie z planem i bez problemów, polecam. Dziękuję i pozdrawiam.

Kartony 31–50, Łóżko x 1, Łóżko dla dzieci x 1, Materac podwójny x 1, Szafka biurowa x 2, Rower x 2

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie utożsamiamy z nieładem, stresującym nastrojem i bardzo długą listą rzeczy do załatwienia. Jednakże sprawnie zaplanowana przeprowadzka ma szansę przebiec bez przeszkód a przy tym sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program działania, przemyślnie a także bez nerwów przystąpić do pakowania rzeczy i oczywiście zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby zatroszczyć się, aby wszystkie kartony były skatalogowane a także oznaczone. Dobrze jest stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje przedmioty przybyły do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem poważnej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy również oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Ponadto, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych danych odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi mieć ilość a także rozmiary mebli i pakunków. Przygotowanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Należy również zapewnić właściwe zabezpieczenie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, dla przykładu okna, instalacje artystyczne, talerze, jak również antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy możesz je rozłożyć. Meble w częściach szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest też ryzyko uszkodzenia. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne i ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno przyda się znaczna ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je odmienną drogą. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu sklepach remontowych oraz w Internecie. Przy pakowaniu drobiazgów a także rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć też torby materiałowe albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że takie opakowania naderwą się lub że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą zostać rozmrożone i odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc także te z pozoru drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować powinno się także rośliny. Pudła, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego czy wymagającego specjalnej czujności, jak antyki, pianino lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi dużo istotnych danych. Starannie podaj terminy, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek pojawia się też na trasy między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zależy od między innymi długości trasy, ilości pomocników zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli przetransportować przedmioty a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków i szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny normalnie utożsamiamy z nieładem, stresującym nastrojem i bardzo długą listą rzeczy do załatwienia. Jednakże sprawnie zaplanowana przeprowadzka ma szansę przebiec bez przeszkód a przy tym sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program działania, przemyślnie a także bez nerwów przystąpić do pakowania rzeczy i oczywiście zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby zatroszczyć się, aby wszystkie kartony były skatalogowane a także oznaczone. Dobrze jest stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje przedmioty przybyły do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem poważnej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy również oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Ponadto, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych danych odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi mieć ilość a także rozmiary mebli i pakunków. Przygotowanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Należy również zapewnić właściwe zabezpieczenie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, dla przykładu okna, instalacje artystyczne, talerze, jak również antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy możesz je rozłożyć. Meble w częściach szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest też ryzyko uszkodzenia. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne i ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno przyda się znaczna ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je odmienną drogą. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu sklepach remontowych oraz w Internecie. Przy pakowaniu drobiazgów a także rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć też torby materiałowe albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że takie opakowania naderwą się lub że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą zostać rozmrożone i odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc także te z pozoru drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować powinno się także rośliny. Pudła, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego czy wymagającego specjalnej czujności, jak antyki, pianino lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi dużo istotnych danych. Starannie podaj terminy, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek pojawia się też na trasy między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zależy od między innymi długości trasy, ilości pomocników zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli przetransportować przedmioty a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków i szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Kalety już od 150!

Zleć przeprowadzkę