Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

bardzo dobry kontakt i pomoc z załatwieniu odprawy celnej, polecam!

Kartony 11–20, Leżak x 1, Torba x 1

Wszystko w należytym porządku. Przesyłka dotarła bezpiecznie i bez żadnych problemów. Gorąco polecam przewoźnika :)

Kartony 21–30, Bieżnia x 1, Komoda średnia x 3

Polecam w ciemno. Stresująca przeprowadzka dzięki Wojtkowi stała się czystą przyjemnością!

Kartony 21–30, Materac podwójny x 3, Rama łóżka x 1, Rower x 3, Sofa czteroosobowa x 1, Telewizor d

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z zamieszaniem, nerwowym nastrojem oraz bardzo długim spisem zadań które trzeba zrobić. Jednak dokładnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo a przy tym efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz z opanowaniem przystąpić do pakowania rzeczy i oczywiście znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie i ochrona dobytku

Pakując rzeczy trzeba zadbać o to, żeby nasze rzeczy zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej przygotować spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że przewożone pakunki przybyły do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle są związane z transportem dużej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie kartonów w nowym domu. Poza tym, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć liczbę i wielkość sprzętów oraz pakunków. Spisanie rejestru jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zadbać o właściwe zabezpieczenie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, jak na przykład okna, rzeźby, naczynia, oraz część mebli. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy możesz je rozłożyć. Meble w częściach wygodniej załadować i rozładować, maleje także prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne oraz ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, DVD, ceramika, figurki i tak dalej przydadzą się pudła. Z pewnością przyda się znaczna liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie inaczej. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy jak również rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się również torby z materiału albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania pękną oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą być rozmrożone i odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo zapakować należy również kwiaty. Pojemniki, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego albo wymagającego wyjątkowej ostrożności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Dokładnie określ dni, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty oraz na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkręcanie i składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, ilości osób niezbędnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, na przykład pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, na przykład worki, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, np. zatrudnienie 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z zamieszaniem, nerwowym nastrojem oraz bardzo długim spisem zadań które trzeba zrobić. Jednak dokładnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo a przy tym efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz z opanowaniem przystąpić do pakowania rzeczy i oczywiście znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie i ochrona dobytku

Pakując rzeczy trzeba zadbać o to, żeby nasze rzeczy zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej przygotować spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że przewożone pakunki przybyły do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle są związane z transportem dużej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie kartonów w nowym domu. Poza tym, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć liczbę i wielkość sprzętów oraz pakunków. Spisanie rejestru jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zadbać o właściwe zabezpieczenie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, jak na przykład okna, rzeźby, naczynia, oraz część mebli. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy możesz je rozłożyć. Meble w częściach wygodniej załadować i rozładować, maleje także prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne oraz ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, DVD, ceramika, figurki i tak dalej przydadzą się pudła. Z pewnością przyda się znaczna liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie inaczej. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy jak również rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się również torby z materiału albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania pękną oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą być rozmrożone i odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo zapakować należy również kwiaty. Pojemniki, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego albo wymagającego wyjątkowej ostrożności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Dokładnie określ dni, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty oraz na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkręcanie i składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, ilości osób niezbędnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, na przykład pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, na przykład worki, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, np. zatrudnienie 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Kanada już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę