Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
61 000 przewoźników 61 000 przewoźników 61 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam usługi. Transport bardzo punktualny, pomoc w rozładunku i załadunku. Świetny kontakt, transportowane przedmioty przyjechały w idealnym stanie.

Przeprowadzka Poole-Warszawa

,
Trasa: Poole - Krakowiany

Wszystko na czas i bez problemów. Polecam.

1 pokój, żadnych mebli, około 10 kartonów, tv w kartonie, plastikowy pojemnik, 2 torby.

Klient: Dominik D.
,
Trasa: High Wycombe - Kartuzy

Dobra komunikacja. Sprawnie przeprowadzona przeprowadzka. Polecam.

Kartony 31–50, Lodówka z zamrażarką x 2, Kanapa x 2, Pralka x 1, Suszarka bębnowa x 1, Biurko średn

Klient: Janusz W.
,
Trasa: Gdynia - Gdynia

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie utożsamiamy z nieładem, nerwową atmosferą a także niekończącym się spisem rzeczy które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód i płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program działania, rozważnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby pamiętać, aby nasze pakunki były skatalogowane oraz oznaczone. Dobrze jest spisać spis dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone przedmioty dotarły do nowego domu. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem dużej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również podpisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie paczek w nowym miejscu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz dużo szczegółowych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna mieć ilość i rozmiary sprzętów oraz paczek. Spisanie listy jest więc konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o odpowiednie opakowanie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, choćby szkło, obrazy, porcelana, a także antyki. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy możesz je rozmontować. Rozmontowane meble wygodniej można przewieźć, spada też ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety nie wszystkie meble da się rozkręcić, a czasem jest to niepotrzebne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, dowiedz się, czy zmieszczą się w windzie i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche i ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, CD, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Bywa, że markety chętnie oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest zakup kartonów. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów oraz przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć również torby tekstylne albo worki. Worki są tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie zapakować trzeba też kwiaty. Pudła, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku znajduje się coś nietypowego albo potrzebującego specjalnej ostrożności, jak antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i daj znać, czy mógłbyś pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo istotnych danych. Starannie podaj terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać pakunki oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków i wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują też własne opakowania, na przykład torby, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki normalnie utożsamiamy z nieładem, nerwową atmosferą a także niekończącym się spisem rzeczy które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód i płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program działania, rozważnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby pamiętać, aby nasze pakunki były skatalogowane oraz oznaczone. Dobrze jest spisać spis dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone przedmioty dotarły do nowego domu. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem dużej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również podpisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie paczek w nowym miejscu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz dużo szczegółowych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna mieć ilość i rozmiary sprzętów oraz paczek. Spisanie listy jest więc konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o odpowiednie opakowanie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, choćby szkło, obrazy, porcelana, a także antyki. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy możesz je rozmontować. Rozmontowane meble wygodniej można przewieźć, spada też ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety nie wszystkie meble da się rozkręcić, a czasem jest to niepotrzebne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, dowiedz się, czy zmieszczą się w windzie i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche i ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, CD, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Bywa, że markety chętnie oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest zakup kartonów. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów oraz przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć również torby tekstylne albo worki. Worki są tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie zapakować trzeba też kwiaty. Pudła, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku znajduje się coś nietypowego albo potrzebującego specjalnej ostrożności, jak antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i daj znać, czy mógłbyś pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo istotnych danych. Starannie podaj terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać pakunki oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków i wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują też własne opakowania, na przykład torby, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Kettering już od 150!

Zleć przeprowadzkę