Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w jak najlepszym porzadku

Rower,7 opon,dywan 2m/1.5 m

Klient: Maciej W.
,
Trasa: Warszawa - Gdynia

Transport na najwyższym poziomie

2 pokojowe mieszkanie

Klient: Marek K.
,
Trasa: Warszawa - Rewa

Polecam w 100%, pełen profesjonalizm. Świetny kontakt z przewoźnikiem, rzetelny oraz słowny. Wszystko przebiegło zgodnie z planem i na czas.

Kawalerka

,
Trasa: Szczecin - Police

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej kojarzą się z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem i bardzo długą listą zadań do zrobienia. Jednak fachowo zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo oraz sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie i z opanowaniem zabrać się za pakowanie dobytku i oczywiście zdecydować się na odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby przewożone kartony zostały wcześniej skatalogowane i oznaczone. Najlepiej przygotować rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje pakunki dojechały do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest również opisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w nowym mieszkaniu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele dokładnych danych na temat przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać liczbę a także wymiary mebli i paczek. Sporządzenie rejestru jest zatem niezbędne. 

Należy również zadbać o właściwe opakowanie paczki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, dla przykładu okna, instalacje artystyczne, naczynia, oraz niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej załadować i rozładować, spada również prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednak nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie a także w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne oraz ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, elementy ozdobne i tak dalej przydadzą się kartony. Na pewno będzie potrzebna spora liczba pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie odmienną drogą. Zdarza się, że markety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest zakup kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych a także w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy oraz przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć także torby tekstylne albo worki. Worki są mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, jednak torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że takie opakowania pękną albo też że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, muszą zostać rozmrożone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i nawet te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować trzeba także rośliny. Pojemniki, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego szczególnej czujności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Dokładnie określ dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść rzeczy a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i skręcanie dobytku, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie wnieść kartony a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów kruchych, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również swoje opakowania, na przykład torby, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, np. zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny najczęściej kojarzą się z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem i bardzo długą listą zadań do zrobienia. Jednak fachowo zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo oraz sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie i z opanowaniem zabrać się za pakowanie dobytku i oczywiście zdecydować się na odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby przewożone kartony zostały wcześniej skatalogowane i oznaczone. Najlepiej przygotować rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje pakunki dojechały do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest również opisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w nowym mieszkaniu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele dokładnych danych na temat przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać liczbę a także wymiary mebli i paczek. Sporządzenie rejestru jest zatem niezbędne. 

Należy również zadbać o właściwe opakowanie paczki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, dla przykładu okna, instalacje artystyczne, naczynia, oraz niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej załadować i rozładować, spada również prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednak nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie a także w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne oraz ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, elementy ozdobne i tak dalej przydadzą się kartony. Na pewno będzie potrzebna spora liczba pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie odmienną drogą. Zdarza się, że markety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest zakup kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych a także w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy oraz przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć także torby tekstylne albo worki. Worki są mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, jednak torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że takie opakowania pękną albo też że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, muszą zostać rozmrożone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i nawet te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować trzeba także rośliny. Pojemniki, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego szczególnej czujności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Dokładnie określ dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść rzeczy a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i skręcanie dobytku, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie wnieść kartony a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów kruchych, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również swoje opakowania, na przykład torby, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, np. zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Kilkenny City Municipal District już od 150!

Zleć przeprowadzkę