Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przeprowadzka wykonana w błyskawicznym tempie. Zostały uwzględnione wszelkie życzenia z naszej strony, a nawet "niespodzianki", które firma miała właściwie prawo odrzucić. Usługa warta absol. każdej złotówki! Doskonały serwis - dziękujemy!

3-pokojowe mieszkanie, 50 m2

,
Trasa: Dusseldorf - Olsztyn

A+++++++++++ Dzięki!

1-pokojowe mieszkanie bez mebli

Klient: Teresa M.
,
Trasa: Łódź - Łódź

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie utożsamiamy z rozgardiaszem, stresującym nastrojem i bardzo długim spisem rzeczy do załatwienia. Jednak dobrze urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i spokojnie zabrać się za pakowanie rzeczy oraz poszukać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba pamiętać, aby wszystkie pakunki zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej stworzyć listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje rzeczy przyjechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz znacznej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy też opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, wybierając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele szczegółowych danych na temat przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę oraz wielkość sprzętów i pakunków. Przygotowanie rejestru jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić odpowiednie opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład szkło, dzieła sztuki, miski, a także niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy da się je rozłożyć. Meble w częściach wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, spada też niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozmontować, a czasem jest to zbędne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartony. Z pewnością będzie potrzebna spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Często markety z własnej woli oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają zbędnych kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych marketach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do pakowania drobnych rzeczy jak również przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się również torby z materiału i worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów delikatnych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania pękną lub że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te pozornie drobne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować trzeba także rośliny. Pudła, do których zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego szczególnej czujności, na przykład antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy możesz udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Precyzyjnie ustal terminy, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy i jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz skręcanie mebli, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń jest też wystawianych między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. odległości, liczby osób potrzebnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz może droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli wnieść kartony a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków i specjalnej uważności, dlatego ich przewóz podnosi cenę przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają także swoje opakowania, takie jak worki, kartony i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie utożsamiamy z rozgardiaszem, stresującym nastrojem i bardzo długim spisem rzeczy do załatwienia. Jednak dobrze urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i spokojnie zabrać się za pakowanie rzeczy oraz poszukać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba pamiętać, aby wszystkie pakunki zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej stworzyć listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje rzeczy przyjechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz znacznej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy też opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, wybierając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele szczegółowych danych na temat przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę oraz wielkość sprzętów i pakunków. Przygotowanie rejestru jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić odpowiednie opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład szkło, dzieła sztuki, miski, a także niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy da się je rozłożyć. Meble w częściach wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, spada też niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozmontować, a czasem jest to zbędne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartony. Z pewnością będzie potrzebna spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Często markety z własnej woli oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają zbędnych kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych marketach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do pakowania drobnych rzeczy jak również przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się również torby z materiału i worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów delikatnych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania pękną lub że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te pozornie drobne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować trzeba także rośliny. Pudła, do których zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego szczególnej czujności, na przykład antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy możesz udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Precyzyjnie ustal terminy, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy i jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz skręcanie mebli, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń jest też wystawianych między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. odległości, liczby osób potrzebnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz może droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli wnieść kartony a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków i specjalnej uważności, dlatego ich przewóz podnosi cenę przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają także swoje opakowania, takie jak worki, kartony i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Kingston upon Thames już od 150!

Zleć przeprowadzkę