Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przyjechali przed czasem.. Pracowici i skupieni na zadaniu. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Polecam na 101%

Pracownia Architektury wnętrz - zniesienie i wniesienie do czasowego magazynu rozbiórka kilku mebli.

Klient: Maciej S.
,
Trasa: Wrocław - Jelcz-Laskowice

Wszytko w porządku, szybko i sprawnie, polecam

Panele podłogowe, odbiór z castoramy

Klient: Ryszard L.
,
Trasa: Zgorzelec - Gröditz

Zgodnie z opisem. Przewoźnik godny polecenia

Trzy kartony 60x40x40 Warszawa - Wrocław

Klient: Karol Ż.
,
Trasa: Warszawa - Wrocław

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle łączymy z chaosem, stresującą atmosferą oraz bardzo długim spisem zadań do wykonania. Jednak fachowo urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec bezstresowo oraz płynnie. Wystarczy ułożyć program działania, rzeczowo i bez nerwów przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz ochrona dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zatroszczyć się, aby przewożone kartony były skatalogowane i oznaczone. Dobrze jest spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że twoje pakunki dotarły na miejsce. Przeprowadzki zwykle są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w docelowym mieszkaniu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej drobiazgowych danych odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje znać ilość i rozmiary mebli oraz paczek. Przygotowanie listy jest zatem potrzebne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, jak na przykład kieliszki, dzieła sztuki, naczynia, jak również stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej będzie transportować, mniejsze jest także niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, a czasem okazuje się to zbędne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe i ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych rzeczy, takich jak książki, DVD, ceramika, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je w inny sposób. Zdarza się, że markety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Wybierz się więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być kupno kartonów. Kupisz je w wybranych sklepach budowlanych a także w Internecie. Do przechowywania drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby materiałowe lub worki. Worki są tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną oraz że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i także te pozornie lekkie uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować powinno się również rośliny. Pojemniki, w które planujesz je schować, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego wyjątkowej delikatności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Starannie podaj daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty a także jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozmontowanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się również liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, ilości osób zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli wnieść przedmioty i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, np. pianino, antyki, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy oferują także swoje opakowania, na przykład torby, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki zwykle łączymy z chaosem, stresującą atmosferą oraz bardzo długim spisem zadań do wykonania. Jednak fachowo urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec bezstresowo oraz płynnie. Wystarczy ułożyć program działania, rzeczowo i bez nerwów przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz ochrona dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zatroszczyć się, aby przewożone kartony były skatalogowane i oznaczone. Dobrze jest spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że twoje pakunki dotarły na miejsce. Przeprowadzki zwykle są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w docelowym mieszkaniu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej drobiazgowych danych odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje znać ilość i rozmiary mebli oraz paczek. Przygotowanie listy jest zatem potrzebne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, jak na przykład kieliszki, dzieła sztuki, naczynia, jak również stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej będzie transportować, mniejsze jest także niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, a czasem okazuje się to zbędne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe i ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych rzeczy, takich jak książki, DVD, ceramika, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je w inny sposób. Zdarza się, że markety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Wybierz się więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być kupno kartonów. Kupisz je w wybranych sklepach budowlanych a także w Internecie. Do przechowywania drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby materiałowe lub worki. Worki są tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną oraz że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i także te pozornie lekkie uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować powinno się również rośliny. Pojemniki, w które planujesz je schować, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego wyjątkowej delikatności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Starannie podaj daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty a także jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozmontowanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się również liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, ilości osób zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli wnieść przedmioty i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, np. pianino, antyki, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy oferują także swoje opakowania, na przykład torby, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Kolonia już od 150!

Zleć przeprowadzkę