Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt z uprzejmym kierowcą, sprawna i szybka praca. Polecam!

Boxes 6–10, Shelf x 2, Double mattress x 1, Office chair x 1, Sewing machine x 2, Mannequin x 1

,
Trasa: Gdańsk - Warszawa

Bardzo fajna współpraca, wszystko przebiegło szybko i pomyślnie, więc oby jak najwięcej takich klientów

Deski rozdzielcze x 4

Klient: Artur K.
,
Trasa: Kęty - Kielce

Dołączam do grona zadowolonych klientów. Gorąco polecam usługi Pana Ireneusza.

Kartony 11–20, Rzeczy osobiste x 20

,
Trasa: Kraków - Paryż

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie łączymy z nieładem, nerwową atmosferą i niekończącą się listą rzeczy do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać szybko i efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan działania, rozważnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie dobytku oraz znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy trzeba zatroszczyć się, aby przewożone paczki zostały wcześniej skatalogowane a także oznaczone. Dobrze jest sporządzić listę rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone pakunki przybyły do miejsca docelowego. Przenosiny często oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy też oznaczenie etykietą każdego kartonu. Ułatwi to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu. Ponadto, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej dokładnych danych odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna znać liczbę oraz wymiary mebli i paczek. Sporządzenie rejestru jest więc konieczne. 

Ważne też, aby zapewnić prawidłowe chronienie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, jak na przykład szkło, rzeźby, porcelana, oraz stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble prościej zapakujesz do samochodu transportującego, spada również ryzyko uszkodzenia. Jednakże części mebli nie da się rozłożyć, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy zmieszczą się w korytarzu a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe i ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobnych elementów dobytku, takich jak książki, filmy, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartony. Prawdopodobnie przyda się spora ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy a także przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć także torby tekstylne i worki. Worki są tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby trwalsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Osobno zapakować trzeba również kwiaty. Kartony, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, szczególnie jeśli rośliny nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego lub potrzebującego wyjątkowej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo istotnych informacji. Precyzyjnie określ daty, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i składanie mebli, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta przenosin zależą od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, liczby osób potrzebnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i specjalnej uważności, co zwykle zwiększa koszt przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, na przykład worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, na przykład pomoc dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny normalnie łączymy z nieładem, nerwową atmosferą i niekończącą się listą rzeczy do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać szybko i efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan działania, rozważnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie dobytku oraz znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy trzeba zatroszczyć się, aby przewożone paczki zostały wcześniej skatalogowane a także oznaczone. Dobrze jest sporządzić listę rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone pakunki przybyły do miejsca docelowego. Przenosiny często oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy też oznaczenie etykietą każdego kartonu. Ułatwi to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu. Ponadto, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej dokładnych danych odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna znać liczbę oraz wymiary mebli i paczek. Sporządzenie rejestru jest więc konieczne. 

Ważne też, aby zapewnić prawidłowe chronienie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, jak na przykład szkło, rzeźby, porcelana, oraz stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble prościej zapakujesz do samochodu transportującego, spada również ryzyko uszkodzenia. Jednakże części mebli nie da się rozłożyć, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy zmieszczą się w korytarzu a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe i ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobnych elementów dobytku, takich jak książki, filmy, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartony. Prawdopodobnie przyda się spora ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy a także przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć także torby tekstylne i worki. Worki są tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby trwalsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Osobno zapakować trzeba również kwiaty. Kartony, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, szczególnie jeśli rośliny nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego lub potrzebującego wyjątkowej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo istotnych informacji. Precyzyjnie określ daty, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i składanie mebli, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta przenosin zależą od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, liczby osób potrzebnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i specjalnej uważności, co zwykle zwiększa koszt przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, na przykład worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, na przykład pomoc dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Koszalin już od 150!

Zleć przeprowadzkę