Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przewoźnik na pięć gwiazdek.

Mieszkanie w szeregowcu

Klient: Rafał S.
,
Trasa: Helmond - Mielno

Wszystko super i sprawnie! Odbior o umowionym terminie. Kierowca bardzo mily :) Polecam!

6 m2 (skrytka).

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Stavern - Poznań

Wszystko zalatwione bardzo sprawnie, pomocny i sympatyczny kierowca. Szybko odpowiada na wiadomości. Same plusy.

2 pokojowe mieszkanie

Klient: Marcin W.
,
Trasa: Edegem - Świebodzin

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z nieładem, nerwową atmosferą oraz bardzo długim spisem rzeczy do wykonania. Jednak dokładnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód a przy tym sprawnie. Wystarczy mieć w głowie koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie rzeczy i oczywiście wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przedmiotów

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej skatalogowane a także opisane. Dobrze jest spisać spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie przedmioty dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania często są związane z transportem dużej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też podpisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele drobiazgowych danych dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać liczbę a także wielkość sprzętów i paczek. Przygotowanie rejestru jest zatem niezbędne. 

Należy również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, na przykład okna, obrazy, naczynia, jak również antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy można je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje także prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe i ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak książki, CD, porcelana, dekoracje itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że przyda się duża ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony albo zdobyć je inaczej. Zdarza się, że hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonów. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu marketach budowlanych oraz w sieci. Do pakowania drobiazgów jak również przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć również torby tekstylne i worki. Worki będą tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że coś zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te pozornie drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować trzeba również rośliny. Pudła, do których planujesz je schować, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego albo potrzebującego szczególnej czujności, jak antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Dokładnie podaj dni, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść pakunki a także jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz skręcanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin zależą od znacznej ilości różnych czynników. Cena zależy od między innymi długości trasy, liczby pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli przetransportować dobytek oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów delikatnych, takich jak pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków a także wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują także swoje materiały do pakowania, takie jak torby, kartony itp. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. zatrudnienie dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z nieładem, nerwową atmosferą oraz bardzo długim spisem rzeczy do wykonania. Jednak dokładnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód a przy tym sprawnie. Wystarczy mieć w głowie koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie rzeczy i oczywiście wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przedmiotów

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej skatalogowane a także opisane. Dobrze jest spisać spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie przedmioty dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania często są związane z transportem dużej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też podpisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele drobiazgowych danych dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać liczbę a także wielkość sprzętów i paczek. Przygotowanie rejestru jest zatem niezbędne. 

Należy również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, na przykład okna, obrazy, naczynia, jak również antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy można je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje także prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe i ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak książki, CD, porcelana, dekoracje itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że przyda się duża ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony albo zdobyć je inaczej. Zdarza się, że hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonów. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu marketach budowlanych oraz w sieci. Do pakowania drobiazgów jak również przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć również torby tekstylne i worki. Worki będą tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że coś zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te pozornie drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować trzeba również rośliny. Pudła, do których planujesz je schować, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego albo potrzebującego szczególnej czujności, jak antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Dokładnie podaj dni, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść pakunki a także jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz skręcanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin zależą od znacznej ilości różnych czynników. Cena zależy od między innymi długości trasy, liczby pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli przetransportować dobytek oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów delikatnych, takich jak pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków a także wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują także swoje materiały do pakowania, takie jak torby, kartony itp. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. zatrudnienie dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Közép-Magyarország już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę