Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko zgodnie z planem, dowiezione w stanie idealnym. Pan bardzo pomocny i uprzejmy. Z pewnością skorzystamy jeszcze z usług tego Pana:)

Przeprowadzka

,
Trasa: Warszawa - Niebylec

Bardzo rzetelny i uczciwy przewoznik, transport i odbiór na czas i bez uszkodzen. Polecam szczerze!

Domek jednorodzinny

,
Trasa: Aberdeen - Niepołomice

Szybkie, punktualne i swietny kontakt. Polecam 100%

1 pokojowe mieszkanie

Klient: Łukasz Z.
,
Trasa: Harlow - Zakopane

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z rozgardiaszem, nerwowym nastrojem oraz rozbudowanym spisem rzeczy które trzeba zrobić. Jednak fachowo urządzona przeprowadzka może przebiec bez przeszkód a także płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie oraz spokojnie przystąpić do pakowania rzeczy i oczywiście wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby przewożone pakunki zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Dobrze jest spisać listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie paczki przybyły do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem poważnej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie także podpisanie każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w docelowym domu. Ponadto, szukając przewoźnika przyda ci się dużo dokładnych informacji odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa powinna mieć liczbę i wielkość sprzętów i kartonów. Sporządzenie rejestru jest więc konieczne. 

Należy również zadbać o właściwe chronienie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, takie jak szkło, rzeźby, talerze, a także część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy da się je rozkręcić. Meble w częściach łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest też niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Niestety nie każde meble można rozłożyć, a czasem jest to niepotrzebne, jak kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne i ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych przedmiotów, takich jak czasopisma, CD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Na pewno przyda się spora ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Bywa, że hipermarkety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy i rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać także torby tekstylne albo worki. Worki będą mniej kosztowne a także łatwiej dostępne, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną albo też że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i także te z pozoru niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować powinno się również rośliny. Pudła, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku jest coś nietypowego albo potrzebującego wyjątkowej czujności, jak antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Precyzyjnie ustal terminy, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli wnieść przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków a także wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi również podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z rozgardiaszem, nerwowym nastrojem oraz rozbudowanym spisem rzeczy które trzeba zrobić. Jednak fachowo urządzona przeprowadzka może przebiec bez przeszkód a także płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie oraz spokojnie przystąpić do pakowania rzeczy i oczywiście wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby przewożone pakunki zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Dobrze jest spisać listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie paczki przybyły do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem poważnej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie także podpisanie każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w docelowym domu. Ponadto, szukając przewoźnika przyda ci się dużo dokładnych informacji odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa powinna mieć liczbę i wielkość sprzętów i kartonów. Sporządzenie rejestru jest więc konieczne. 

Należy również zadbać o właściwe chronienie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, takie jak szkło, rzeźby, talerze, a także część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy da się je rozkręcić. Meble w częściach łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest też niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Niestety nie każde meble można rozłożyć, a czasem jest to niepotrzebne, jak kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne i ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych przedmiotów, takich jak czasopisma, CD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Na pewno przyda się spora ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Bywa, że hipermarkety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy i rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać także torby tekstylne albo worki. Worki będą mniej kosztowne a także łatwiej dostępne, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną albo też że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i także te z pozoru niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować powinno się również rośliny. Pudła, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku jest coś nietypowego albo potrzebującego wyjątkowej czujności, jak antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Precyzyjnie ustal terminy, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli wnieść przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków a także wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi również podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki kujawsko-pomorskie już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę