Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok szybki kontakt szybka dostawa przewoźnik godny polecenia polecam

Plyta 4 mm

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Brzoza - Żukowo

Wszystko ok. Pozdrawiam

osobowe

,
Trasa: Hamburg - Olsztyn

sprawnie działa polecam

Citroen C2

Klient: Dariusz P.
,
Trasa: Kamień - Obryte

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie łączymy z rozgardiaszem, stresującą atmosferą i rozbudowanym spisem zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód i efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć plan działania, rozważnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy zadbać o to, żeby nasze rzeczy zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Najlepiej sporządzić spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje przedmioty przybyły na miejsce. Zmiany mieszkania zwykle oznaczają przewóz znacznej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie także opisanie każdego kartonu. Ułatwi to wypakowywanie paczek w docelowym domu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej szczegółowych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość oraz wymiary mebli oraz pakunków. Spisanie listy jest zatem konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe chronienie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, choćby elementy szklane, obrazy, naczynia, a także część mebli. Najlepiej zawinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy koce. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Meble w częściach szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, spada też prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednakże części mebli nie da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej warto wykorzystać pudła. Z pewnością przyda się duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je w inny sposób. Niejednokrotnie hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Znajdziesz je w wielu sklepach remontowych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć również torby tekstylne albo worki. Worki są tańsze a także łatwiej dostępne, jednakże torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów delikatnych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, np. lodówka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i także te pozornie lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować należy też rośliny. Pudła, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego wyjątkowej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi dużo szczegółowych danych. Precyzyjnie podaj terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki oraz jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przeprowadzek pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu różnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, ilości osób potrzebnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków i wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także własne opakowania, np. worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, na przykład zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny normalnie łączymy z rozgardiaszem, stresującą atmosferą i rozbudowanym spisem zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód i efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć plan działania, rozważnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy zadbać o to, żeby nasze rzeczy zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Najlepiej sporządzić spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje przedmioty przybyły na miejsce. Zmiany mieszkania zwykle oznaczają przewóz znacznej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie także opisanie każdego kartonu. Ułatwi to wypakowywanie paczek w docelowym domu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej szczegółowych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość oraz wymiary mebli oraz pakunków. Spisanie listy jest zatem konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe chronienie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, choćby elementy szklane, obrazy, naczynia, a także część mebli. Najlepiej zawinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy koce. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Meble w częściach szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, spada też prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednakże części mebli nie da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej warto wykorzystać pudła. Z pewnością przyda się duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je w inny sposób. Niejednokrotnie hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Znajdziesz je w wielu sklepach remontowych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć również torby tekstylne albo worki. Worki są tańsze a także łatwiej dostępne, jednakże torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów delikatnych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, np. lodówka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i także te pozornie lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować należy też rośliny. Pudła, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego wyjątkowej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi dużo szczegółowych danych. Precyzyjnie podaj terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki oraz jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przeprowadzek pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu różnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, ilości osób potrzebnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków i wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także własne opakowania, np. worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, na przykład zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Launceston już od 150!

Zleć przeprowadzkę