Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Towar odebrany i dostarczony w ustalonym czasie, dobry kontakt z przewoźnikiem.

1x Motor, 1x Rower, około 40 kartonów po bananach

Klient: Paweł S.
,
Trasa: Kietrz - Jabbeke

Profesjonalna obsługa, wszystko bez zarzutów. Kierowca specjalnie przyjechał odebrać towar w niedzielę. Gdy brakowało dokumentów na granicy, nie było problemu aby poczekał na ich dostarczenie. Bardzo polecam!

2 pokojowe mieszkanie

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Wodzisław Śląski - Renens

Przewoz (zarowno zaladunek jak i rozladunek) na czas, wszystlko odbylo sie szybko i sprawnie, przedmioty dotarly w idealnym stanie. Duzy plus za reaktywnosc osoby odpowiedzialnej - odpowiedzi na maile, nieodebrane polaczenia w max. 1h, polecam.

3 pok. - ubrania, ksiazki, sprzet kuchenny itd. BEZ mebli / AGD

Klient: Pawel S.
,
Trasa: Bofferdange - Nocera Superiore

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z nieładem, nerwową atmosferą oraz bardzo długą listą rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie urządzona przeprowadzka może przebiec bez przeszkód oraz płynnie. Wystarczy mieć w głowie plan działania, rozsądnie oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie dobytku i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby dopilnować, aby wszystkie kartony były skatalogowane a także podpisane. Najlepiej przygotować spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki dojechały do miejsca docelowego. Przenosiny zwykle oznaczają przewóz dużej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest też opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to wypakowywanie kartonów w docelowym domu. Poza tym, wybierając przewoźnika potrzebujesz dużo dokładnych danych dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać ilość i rozmiary mebli oraz pakunków. Spisanie spisu jest zatem niezbędne. 

Należy również zapewnić właściwe opakowanie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, dla przykładu kieliszki, dzieła sztuki, miski, oraz antyki. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej załadować i rozładować, maleje także niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie każde meble można rozmontować, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, DVD, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej przydadzą się pudła. Prawdopodobnie będzie potrzebna spora liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła lub też sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy ochoczo pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu marketach budowlanych i sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów i przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć także torby tekstylne lub worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite lub że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą być rozmrożone i właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować należy również kwiaty. Kartony, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku podróżuje coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej delikatności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Precyzyjnie określ dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie i składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W naszym serwisie regularnie pojawiają się aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin odbywa się też pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, ilości osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie wnieść kartony oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, np. pianino, antyki, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na cenę przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają też swoje opakowania, na przykład worki, pudła i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z nieładem, nerwową atmosferą oraz bardzo długą listą rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie urządzona przeprowadzka może przebiec bez przeszkód oraz płynnie. Wystarczy mieć w głowie plan działania, rozsądnie oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie dobytku i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby dopilnować, aby wszystkie kartony były skatalogowane a także podpisane. Najlepiej przygotować spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki dojechały do miejsca docelowego. Przenosiny zwykle oznaczają przewóz dużej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest też opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to wypakowywanie kartonów w docelowym domu. Poza tym, wybierając przewoźnika potrzebujesz dużo dokładnych danych dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać ilość i rozmiary mebli oraz pakunków. Spisanie spisu jest zatem niezbędne. 

Należy również zapewnić właściwe opakowanie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, dla przykładu kieliszki, dzieła sztuki, miski, oraz antyki. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej załadować i rozładować, maleje także niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie każde meble można rozmontować, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, DVD, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej przydadzą się pudła. Prawdopodobnie będzie potrzebna spora liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła lub też sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy ochoczo pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu marketach budowlanych i sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów i przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć także torby tekstylne lub worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite lub że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą być rozmrożone i właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować należy również kwiaty. Kartony, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku podróżuje coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej delikatności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Precyzyjnie określ dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie i składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W naszym serwisie regularnie pojawiają się aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin odbywa się też pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, ilości osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie wnieść kartony oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, np. pianino, antyki, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na cenę przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają też swoje opakowania, na przykład worki, pudła i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Lausanne już od 150!

Zleć przeprowadzkę