Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dobra komunikacja, wszystko szybko i wg ustaleń, polecam i na pewno skorzystam w przyszłości.

Kartony 11–20, Telewizor duży (większa niż 40 ") x 1, Komoda średnia x 1, Biurko małe x 1, Krzesło

Wszystko perfekt, kierowca punkualny,sympatyczny,polecam . Krystyna

Kartony 6–10, meble,lodowka,zmywara x 10

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować przeprowadzkę

Przenosiny zwykle kojarzą się z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem i rozbudowaną listą rzeczy do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zaplanowana zmiana mieszkania może przebiec bez przeszkód i sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie a także bez nerwów przystąpić do pakowania przedmiotów oraz poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby pamiętać, aby przewożone pakunki były uporządkowane a także oznaczone. Dobrze jest przygotować spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie przedmioty przybyły na miejsce. Przenosiny zwykle wiążą się z transportem poważnej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też podpisanie każdego kartonu. Ułatwi to wypakowywanie kartonów w docelowym domu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo drobiazgowych danych na temat rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać ilość oraz rozmiary mebli oraz pakunków. Przygotowanie spisu jest więc konieczne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład szkło, obrazy, porcelana, a także stare meble. Najlepiej zawinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy możesz je rozłożyć. Meble w częściach prościej można przewieźć, maleje też niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Niestety nie każde meble można rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne oraz ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej przydadzą się kartony. Z pewnością zastosowanie znajdzie spora liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je w inny sposób. Bywa, że sklepy ochoczo rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Zawitaj więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach remontowych a także w sieci. Do przechowywania drobnych rzeczy i przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, warto użyć także torby tekstylne lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, powinny zostać rozmrożone i właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i także te pozornie drobne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Liverpool już od 150!

Zleć przeprowadzkę