Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok, polecam

3 pokoje

Klient: Karol L.
,
Trasa: Middelburg - Biała Podlaska

Polecam

Przeprowadzka Wwa Gdansk

Klient: Adam K.
,
Trasa: Warszawa - Gdańsk

Wszystko w porządku. Sprawnie szybko rzetelnie. Wszystko tak jak umówione. Polecam

Meble, zabawki, narzędzia, caly bus

Klient: Konrad K.
,
Trasa: Euskirchen - Gostomia

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie utożsamiamy z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem i niekończącą się listą rzeczy które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód a także płynnie. Wystarczy mieć w głowie koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo oraz spokojnie przystąpić do pakowania przedmiotów a także zdecydować się na odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przedmiotów

Pakując rzeczy trzeba zadbać o to, żeby nasze rzeczy zostały wcześniej skatalogowane i opisane. Najlepiej spisać rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie przedmioty dotarły do miejsca docelowego. Przeprowadzki zazwyczaj wiążą się z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również oznaczenie etykietą każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie pakunków w nowym mieszkaniu. Ponadto, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo szczegółowych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa musi znać ilość a także wymiary mebli oraz pakunków. Sporządzenie spisu jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, jak na przykład elementy szklane, obrazy, talerze, oraz niektóre meble. Najlepiej zawinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy możesz je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej załadować i rozładować, spada również prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednakże części mebli nie da się rozmontować, a czasem okazuje się to niepotrzebne, np. kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne jak również ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak książki, CD, porcelana, figurki i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Na pewno zastosowanie znajdzie duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je inaczej. Zdarza się, że hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być nabycie kartonów. Znajdziesz je w wielu sklepach budowlanych a także sklepach internetowych. Do pakowania drobnych rzeczy jak również rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć też torby z materiału albo worki. Worki będą tańsze a także łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że takie opakowania naderwą się lub że coś zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie zapakować należy także rośliny. Pojemniki, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli rośliny nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego albo wymagającego szczególnej ostrożności, np. antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik powinien oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś w stanie pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Starannie podaj dni, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść rzeczy a także jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie oraz montowanie dobytku, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba przetransportować przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia ochronnych warunków i specjalnej uwagi, co zwykle zwiększa koszt przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają też własne opakowania, na przykład torby, kartony itp. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie utożsamiamy z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem i niekończącą się listą rzeczy które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód a także płynnie. Wystarczy mieć w głowie koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo oraz spokojnie przystąpić do pakowania przedmiotów a także zdecydować się na odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przedmiotów

Pakując rzeczy trzeba zadbać o to, żeby nasze rzeczy zostały wcześniej skatalogowane i opisane. Najlepiej spisać rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie przedmioty dotarły do miejsca docelowego. Przeprowadzki zazwyczaj wiążą się z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również oznaczenie etykietą każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie pakunków w nowym mieszkaniu. Ponadto, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo szczegółowych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa musi znać ilość a także wymiary mebli oraz pakunków. Sporządzenie spisu jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, jak na przykład elementy szklane, obrazy, talerze, oraz niektóre meble. Najlepiej zawinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy możesz je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej załadować i rozładować, spada również prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednakże części mebli nie da się rozmontować, a czasem okazuje się to niepotrzebne, np. kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne jak również ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak książki, CD, porcelana, figurki i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Na pewno zastosowanie znajdzie duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je inaczej. Zdarza się, że hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być nabycie kartonów. Znajdziesz je w wielu sklepach budowlanych a także sklepach internetowych. Do pakowania drobnych rzeczy jak również rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć też torby z materiału albo worki. Worki będą tańsze a także łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że takie opakowania naderwą się lub że coś zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie zapakować należy także rośliny. Pojemniki, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli rośliny nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego albo wymagającego szczególnej ostrożności, np. antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik powinien oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś w stanie pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Starannie podaj dni, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść rzeczy a także jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie oraz montowanie dobytku, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba przetransportować przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia ochronnych warunków i specjalnej uwagi, co zwykle zwiększa koszt przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają też własne opakowania, na przykład torby, kartony itp. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Lozanna już od 150!

Zleć przeprowadzkę