Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

wszystko ok - terminowo, sprawnie, powierzone mienie zadbane - szczerze polecam

meble do mieskzania 1 pokojowego, pralka - mieszczą się w boksie 4 m2

Klient: Marek K.
,
Trasa: Piaseczno - Warszawa

Wszystko super! Kontakt perfect, bardzo pomocny i sympatyczny człowiek! W pełni POLECAM!

2-pokojowe mieszkanie bez mebli

,
Trasa: Antwerpia - Kamienna Góra

Wszystko super, szybko i bezpiecznie. Polecam serdecznie

Mała przeprowadzka

,
Trasa: Brighton - Stare Wądołki

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej łączymy z rozgardiaszem, nieprzyjemną atmosferą a także bardzo długą listą zadań do zrobienia. Jednak fachowo urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać szybko a także sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie a także z opanowaniem zabrać się za pakowanie rzeczy oraz poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona dobytku

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby nasze kartony były uporządkowane oraz oznaczone. Najlepiej spisać listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje przedmioty dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem znacznej ilości przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest również opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to wypakowywanie paczek w docelowym miejscu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi znać ilość a także rozmiary sprzętów oraz kartonów. Przygotowanie rejestru jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie paczki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak okna, obrazy, ceramika, a także antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Meble w częściach łatwiej można przewieźć, spada również niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne jak również ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Prawdopodobnie przyda się spora liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Często hipermarkety chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Podejdź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem może być zakup kartonów. Kupisz je w niektórych sklepach budowlanych oraz w Internecie. Do pakowania drobiazgów jak również rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby materiałowe albo worki. Worki będą tańsze a także łatwiej dostępne, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną lub że zawartość zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, powinny być rozmrożone oraz odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te pozornie lekkie uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Osobno zapakować trzeba również rośliny. Pudła, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś nietypowego albo wymagającego szczególnej delikatności, na przykład antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych danych. Precyzyjnie podaj terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli wnieść przedmioty i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy oferują także swoje materiały do pakowania, takie jak torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, na przykład pomoc pary pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki najczęściej łączymy z rozgardiaszem, nieprzyjemną atmosferą a także bardzo długą listą zadań do zrobienia. Jednak fachowo urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać szybko a także sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie a także z opanowaniem zabrać się za pakowanie rzeczy oraz poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona dobytku

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby nasze kartony były uporządkowane oraz oznaczone. Najlepiej spisać listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje przedmioty dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem znacznej ilości przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest również opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to wypakowywanie paczek w docelowym miejscu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi znać ilość a także rozmiary sprzętów oraz kartonów. Przygotowanie rejestru jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie paczki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak okna, obrazy, ceramika, a także antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Meble w częściach łatwiej można przewieźć, spada również niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne jak również ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Prawdopodobnie przyda się spora liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Często hipermarkety chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Podejdź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem może być zakup kartonów. Kupisz je w niektórych sklepach budowlanych oraz w Internecie. Do pakowania drobiazgów jak również rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby materiałowe albo worki. Worki będą tańsze a także łatwiej dostępne, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną lub że zawartość zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, powinny być rozmrożone oraz odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te pozornie lekkie uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Osobno zapakować trzeba również rośliny. Pudła, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś nietypowego albo wymagającego szczególnej delikatności, na przykład antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych danych. Precyzyjnie podaj terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli wnieść przedmioty i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy oferują także swoje materiały do pakowania, takie jak torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, na przykład pomoc pary pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki lubelskie już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę