Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Obsługa transportowa na poziomie, jakiego oczekiwałam. Punktualnie, bezpiecznie, z kulturą. Do tego, kiedy okazało się, że jeden samochód jest przeciążony i potrzeba trzeciego busa, za 2 godz. mieliśmy gotowe rozwiązanie. Polecam każdemu.

2-3 pokojowe mieszkanie z kajakiem, dwoma rowerami i meblami

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Chambéry - Mourão

Wszystko bardzo pozytywnie, o czasie, terminowo i profesjonalnie. Do tego bardzo sympatyczny kontakt. Gorąco polecam.

Suszarka bębnowa, 2 szafki, tv i kartony

,
Trasa: Dundee - Grabnowola-Kolonia

Bezproblemowa transakcja. Gorąco polecam!

1 pokoj

Klient: Marcin C.
,
Trasa: Praga - Lisi Ogon

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej utożsamiamy z nieładem, stresującym nastrojem a także bardzo długim spisem zadań do załatwienia. Jednakże sprawnie urządzona przeprowadzka może przebiec bez przeszkód a przy tym płynnie. Wystarczy przemyśleć program działania, przemyślnie i spokojnie wziąć się za pakowanie przedmiotów oraz zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby dopilnować, aby wszystkie paczki były uporządkowane i oznaczone. Najlepiej stworzyć rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że twoje pakunki dotarły do nowego domu. Przenosiny często oznaczają przewóz poważnej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Usprawni to rozpakowywanie paczek w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej konkretnych danych odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje znać ilość oraz rozmiary mebli oraz paczek. Sporządzenie rejestru jest zatem potrzebne. 

Ważne też, aby zadbać o właściwe chronienie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład kieliszki, obrazy, talerze, a także część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Meble w częściach wygodniej można przewieźć, spada również ryzyko połamania podczas transportu. Niestety nie każde meble można rozkręcić, a czasem okazuje się to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy zmieszczą się w korytarzu a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak książki, płyty, porcelana, figurki i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony lub też zdobyć je inaczej. Zdarza się, że hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych oraz sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobnych rzeczy jak również przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać również torby materiałowe i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo spakować należy też kwiaty. Pojemniki, do których zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku jest coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej czujności, na przykład antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo istotnych danych. Starannie ustal dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść rzeczy oraz na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przeprowadzek uzależnione są od wielu różnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi odległości, liczby pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli wnieść przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. pianino, elektronika, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają też własne opakowania, na przykład torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej utożsamiamy z nieładem, stresującym nastrojem a także bardzo długim spisem zadań do załatwienia. Jednakże sprawnie urządzona przeprowadzka może przebiec bez przeszkód a przy tym płynnie. Wystarczy przemyśleć program działania, przemyślnie i spokojnie wziąć się za pakowanie przedmiotów oraz zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby dopilnować, aby wszystkie paczki były uporządkowane i oznaczone. Najlepiej stworzyć rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że twoje pakunki dotarły do nowego domu. Przenosiny często oznaczają przewóz poważnej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Usprawni to rozpakowywanie paczek w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej konkretnych danych odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje znać ilość oraz rozmiary mebli oraz paczek. Sporządzenie rejestru jest zatem potrzebne. 

Ważne też, aby zadbać o właściwe chronienie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład kieliszki, obrazy, talerze, a także część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Meble w częściach wygodniej można przewieźć, spada również ryzyko połamania podczas transportu. Niestety nie każde meble można rozkręcić, a czasem okazuje się to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy zmieszczą się w korytarzu a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak książki, płyty, porcelana, figurki i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony lub też zdobyć je inaczej. Zdarza się, że hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych oraz sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobnych rzeczy jak również przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać również torby materiałowe i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo spakować należy też kwiaty. Pojemniki, do których zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku jest coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej czujności, na przykład antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo istotnych danych. Starannie ustal dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść rzeczy oraz na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przeprowadzek uzależnione są od wielu różnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi odległości, liczby pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli wnieść przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. pianino, elektronika, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają też własne opakowania, na przykład torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki lubuskie już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę