Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo miło robić takie transakcje, wszystko przebiegło bez problemów i w miłym kontakcie, polecam

4 pudełka +rower

Klient: Tomasz .
,
Trasa: Bristol - Płock

Super ekipa, bardzo profesjonalne podejście, sprawny załadunek i rozładunek. Serdecznie polecam!

2 pokojowe mieszkanie

Klient: Kamil M.
,
Trasa: Antwerpia - Białystok

Świetna komunikacja i punktualność. Polecam!

2 POKOJOWE

Klient: Szymon D.
,
Trasa: Poole - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle kojarzą się z rozgardiaszem, nerwową atmosferą oraz niekończącym się spisem rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec bezstresowo a przy tym efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie a także spokojnie przystąpić do pakowania rzeczy i oczywiście wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba pamiętać, aby wszystkie rzeczy były uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej spisać listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone paczki przyjechały do nowego domu. Przeprowadzki zwykle są związane z transportem poważnej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy też opisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to opróżnianie paczek w docelowym miejscu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się możliwie wiele konkretnych informacji odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa powinna mieć liczbę i wymiary sprzętów oraz kartonów. Przygotowanie spisu jest więc konieczne. 

Trzeba także zapewnić właściwe chronienie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, choćby kieliszki, dzieła sztuki, miski, jak również część mebli. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Meble w częściach łatwiej załadować i rozładować, spada także prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednak nie każde meble można rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak książki, filmy, porcelana, figurki itp. warto wykorzystać kartony. Z pewnością będzie potrzebna duża ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie hipermarkety chętnie rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem może być kupno kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach budowlanych a także w sieci. Do przechowywania drobiazgów a także przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby tekstylne lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone i starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te pozornie drobne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować należy również kwiaty. Pudła, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego czy potrzebującego specjalnej czujności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy możesz pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych informacji. Precyzyjnie podaj daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki a także jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie oraz skręcanie mebli, zabezpieczenie i sprawne pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść kartony i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają również swoje opakowania, na przykład torby, kartony itp. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle kojarzą się z rozgardiaszem, nerwową atmosferą oraz niekończącym się spisem rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec bezstresowo a przy tym efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie a także spokojnie przystąpić do pakowania rzeczy i oczywiście wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba pamiętać, aby wszystkie rzeczy były uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej spisać listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone paczki przyjechały do nowego domu. Przeprowadzki zwykle są związane z transportem poważnej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy też opisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to opróżnianie paczek w docelowym miejscu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się możliwie wiele konkretnych informacji odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa powinna mieć liczbę i wymiary sprzętów oraz kartonów. Przygotowanie spisu jest więc konieczne. 

Trzeba także zapewnić właściwe chronienie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, choćby kieliszki, dzieła sztuki, miski, jak również część mebli. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Meble w częściach łatwiej załadować i rozładować, spada także prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednak nie każde meble można rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak książki, filmy, porcelana, figurki itp. warto wykorzystać kartony. Z pewnością będzie potrzebna duża ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie hipermarkety chętnie rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem może być kupno kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach budowlanych a także w sieci. Do przechowywania drobiazgów a także przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby tekstylne lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone i starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te pozornie drobne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować należy również kwiaty. Pudła, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego czy potrzebującego specjalnej czujności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy możesz pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych informacji. Precyzyjnie podaj daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki a także jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie oraz skręcanie mebli, zabezpieczenie i sprawne pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść kartony i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają również swoje opakowania, na przykład torby, kartony itp. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Lucerna już od 150!

Zleć przeprowadzkę