Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 92 817 000 zł 92 817 000 zł zaoszczędziliście z nami
913 000 wystawionych przesyłek 913 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
48 000 przewoźników 48 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko Perfekcyjnie Polecam 100%

Wózek widłowy

Klient: Marek D.
,
Trasa: Koziegłowy - Pszczyna

Szybko i bez problemów, polecam.

Skoda Octavia

Klient: Damian Ł.
,
Trasa: Krze Duże - Długołęka

Jestem bardzo zadowolony ze współpracy. Polecam wszystkim

2 palety po 150-200kg kazda

Klient: Tomasz S.
,
Trasa: Nowy Dwór Gdański - Rybnik

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej łączymy z chaosem, stresującą atmosferą a także niekończącym się spisem zadań do wykonania. Jednak sprawnie zaplanowana zmiana mieszkania może przebiec bezstresowo a także płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć plan działania, rozważnie i bez nerwów wziąć się za pakowanie dobytku a także poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba zatroszczyć się, aby wszystkie kartony były skatalogowane oraz podpisane. Dobrze jest sporządzić listę dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki dotarły do miejsca docelowego. Przenosiny często wiążą się z transportem znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Usprawni to wypakowywanie paczek w docelowym domu. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych informacji odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna mieć liczbę oraz wielkość sprzętów oraz pakunków. Spisanie spisu jest zatem potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu szkło, dzieła sztuki, talerze, jak również niektóre meble. Najlepiej owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy da się je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej będzie transportować, maleje również ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, np. kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche jak również ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, dekoracje itp. przydadzą się pudła. Prawdopodobnie przyda się spora liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Bywa, że markety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych i w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów jak również rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się też torby z materiału i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów łamliwych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania pękną oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą zostać rozmrożone oraz starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować trzeba także rośliny. Pojemniki, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego albo wymagającego wyjątkowej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Starannie podaj dni, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy a także na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W Clicktrans każdego dnia pojawiają się aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przeprowadzek uzależnione są od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz może droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść kartony i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. pianino, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków i szczególnej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też swoje opakowania, takie jak worki, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny najczęściej łączymy z chaosem, stresującą atmosferą a także niekończącym się spisem zadań do wykonania. Jednak sprawnie zaplanowana zmiana mieszkania może przebiec bezstresowo a także płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć plan działania, rozważnie i bez nerwów wziąć się za pakowanie dobytku a także poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba zatroszczyć się, aby wszystkie kartony były skatalogowane oraz podpisane. Dobrze jest sporządzić listę dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki dotarły do miejsca docelowego. Przenosiny często wiążą się z transportem znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Usprawni to wypakowywanie paczek w docelowym domu. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych informacji odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna mieć liczbę oraz wielkość sprzętów oraz pakunków. Spisanie spisu jest zatem potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu szkło, dzieła sztuki, talerze, jak również niektóre meble. Najlepiej owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy da się je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej będzie transportować, maleje również ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, np. kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche jak również ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, dekoracje itp. przydadzą się pudła. Prawdopodobnie przyda się spora liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Bywa, że markety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych i w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów jak również rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się też torby z materiału i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów łamliwych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania pękną oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą zostać rozmrożone oraz starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować trzeba także rośliny. Pojemniki, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego albo wymagającego wyjątkowej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Starannie podaj dni, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy a także na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W Clicktrans każdego dnia pojawiają się aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przeprowadzek uzależnione są od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz może droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść kartony i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. pianino, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków i szczególnej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też swoje opakowania, takie jak worki, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Ludwigsburg już od 150!

Zleć przeprowadzkę