Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Serdecznie Polecam Pana Przemka !! Profesjonalista w swoim fachu. Wszystko na czas , zgodnie z umową , a do tego z uśmiechem :-)

Kartony 31–50, Rower x 2, Komoda mała x 1

Bardzo polecam Pana Pawła i Ekipę - super ludzie! Cała przeprowadzka przebiegła szybko i sprawnie. Panowie bardzo ugodowi i chętni do pomocy.Pomogli rozkręcić kilka mebli i wywieź stare do utylizacji. Jednym słowem WARTO. Dziekuje Panom ogromnie!

Kartony 21–30, Lodówka z zamrażarką x 1, Pralka x 1, Telewizor duży (większa niż 40 ") x 1, Szafa t

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle utożsamiamy z chaosem, nerwową atmosferą oraz rozbudowaną listą zadań do zrobienia. Jednakże dokładnie zorganizowana przeprowadzka ma szansę przebiec bezstresowo i płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć plan działania, z głową a także z opanowaniem przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść oraz poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby nasze pakunki zostały wcześniej skatalogowane i opisane. Dobrze jest sporządzić listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki dotarły do nowego domu. Przenosiny często wiążą się z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie paczek w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej konkretnych danych na temat przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa powinna znać liczbę a także rozmiary mebli i pakunków. Sporządzenie listy jest więc konieczne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest odpowiednie chronienie paczki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, choćby elementy szklane, dzieła sztuki, porcelana, jak również stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozkręcone meble wygodniej załadować i rozładować, maleje również ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak nie każde meble można rozkręcić, a czasem jest to zbędne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe i ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak książki, filmy, porcelana, figurki itp. warto wykorzystać pudła. Na pewno będzie potrzebna znaczna ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że markety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem może być zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach remontowych oraz w Internecie. Przy pakowaniu drobnych rzeczy jak również przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć także torby z materiału lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne a także łatwiej dostępne, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania pękną lub że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, powinny być rozmrożone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te pozornie lekkie wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo spakować należy też kwiaty. Pojemniki, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego lub potrzebującego szczególnej ostrożności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo istotnych informacji. Starannie określ daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie i skręcanie mebli, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin odbywa się też między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zależy od na przykład długości trasy, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie wnieść kartony a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków a także specjalnej uważności, co zwykle podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi również podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także swoje opakowania, na przykład torby, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny zwykle utożsamiamy z chaosem, nerwową atmosferą oraz rozbudowaną listą zadań do zrobienia. Jednakże dokładnie zorganizowana przeprowadzka ma szansę przebiec bezstresowo i płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć plan działania, z głową a także z opanowaniem przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść oraz poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby nasze pakunki zostały wcześniej skatalogowane i opisane. Dobrze jest sporządzić listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki dotarły do nowego domu. Przenosiny często wiążą się z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie paczek w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej konkretnych danych na temat przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa powinna znać liczbę a także rozmiary mebli i pakunków. Sporządzenie listy jest więc konieczne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest odpowiednie chronienie paczki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, choćby elementy szklane, dzieła sztuki, porcelana, jak również stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozkręcone meble wygodniej załadować i rozładować, maleje również ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak nie każde meble można rozkręcić, a czasem jest to zbędne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe i ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak książki, filmy, porcelana, figurki itp. warto wykorzystać pudła. Na pewno będzie potrzebna znaczna ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że markety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem może być zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach remontowych oraz w Internecie. Przy pakowaniu drobnych rzeczy jak również przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć także torby z materiału lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne a także łatwiej dostępne, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania pękną lub że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, powinny być rozmrożone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te pozornie lekkie wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo spakować należy też kwiaty. Pojemniki, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego lub potrzebującego szczególnej ostrożności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo istotnych informacji. Starannie określ daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie i skręcanie mebli, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin odbywa się też między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zależy od na przykład długości trasy, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie wnieść kartony a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków a także specjalnej uważności, co zwykle podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi również podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także swoje opakowania, na przykład torby, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Łysomice już od 150!

Zleć przeprowadzkę