Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Swietna usługa przechowania ładunku, bardzo dobry kontakt, terminowa dostawa. Polecam

Kartony 6–10, Pralko-suszarka x 1, Rower x 1, Deska do prasowania x 1

Klient: Irena M.
,
Trasa: Rzeszów - Daventry

Wszystko poszlo super sprawnie. Bardzo dobry kontakt podczas calego procesu. Polecam i sama skorzystam ponownie w przyszlosci.

Kartony 11–20, Rower x 1, Lampa podłogowa x 1

Klient: Jakub S.
,
Trasa: Paryż - Bruxelles

Wszystko zgodnie z ustaleniami. Bardzo dobry kontakt, przyjazna atmosfera, kultura osobista, punktualność, doświadczenie i profesjonalizm. Bardzo polecam!

Kartony 31–50, regał, wiklina, wysokość 130cm, szerokość 55 cm, głębokość 30 cm x 1, regał, wysokoś

Klient: Bartosz P.
,
Trasa: Cluj-Napoca - Kraków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle utożsamiamy z zamieszaniem, nieprzyjemnym nastrojem a także bardzo długą listą zadań które trzeba zrobić. Jednakże fachowo urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo oraz efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo oraz spokojnie wziąć się za pakowanie dobytku i oczywiście poszukać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy należy pamiętać, aby nasze paczki były uporządkowane i podpisane. Najlepiej sporządzić listę rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że przewożone paczki dotarły do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Usprawni to wypakowywanie paczek w nowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych informacji dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać liczbę i rozmiary sprzętów oraz pakunków. Przygotowanie spisu jest więc niezbędne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład kieliszki, dzieła sztuki, talerze, jak również stare meble. Najlepiej otoczyć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy można je rozłożyć. Rozkręcone meble wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, spada również ryzyko zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozmontować, a czasem okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartony. Na pewno zastosowanie znajdzie duża ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zdobyć je odmienną drogą. Bywa, że hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach budowlanych oraz w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć także torby tekstylne i worki. Worki są tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy delikatnych. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać rozmrożone i właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody i także te z pozoru lekkie wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować powinno się również kwiaty. Pudła, w które planujesz je schować, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego lub potrzebującego wyjątkowej czujności, na przykład ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Dokładnie określ terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy i na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkręcanie oraz skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zależy od na przykład odległości, liczby osób niezbędnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba przetransportować przedmioty a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i szczególnej uwagi, co zwykle podnosi koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają też swoje materiały do pakowania, np. torby, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny zwykle utożsamiamy z zamieszaniem, nieprzyjemnym nastrojem a także bardzo długą listą zadań które trzeba zrobić. Jednakże fachowo urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo oraz efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo oraz spokojnie wziąć się za pakowanie dobytku i oczywiście poszukać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy należy pamiętać, aby nasze paczki były uporządkowane i podpisane. Najlepiej sporządzić listę rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że przewożone paczki dotarły do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Usprawni to wypakowywanie paczek w nowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych informacji dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać liczbę i rozmiary sprzętów oraz pakunków. Przygotowanie spisu jest więc niezbędne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład kieliszki, dzieła sztuki, talerze, jak również stare meble. Najlepiej otoczyć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy można je rozłożyć. Rozkręcone meble wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, spada również ryzyko zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozmontować, a czasem okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartony. Na pewno zastosowanie znajdzie duża ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zdobyć je odmienną drogą. Bywa, że hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach budowlanych oraz w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć także torby tekstylne i worki. Worki są tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy delikatnych. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać rozmrożone i właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody i także te z pozoru lekkie wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować powinno się również kwiaty. Pudła, w które planujesz je schować, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego lub potrzebującego wyjątkowej czujności, na przykład ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Dokładnie określ terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy i na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkręcanie oraz skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zależy od na przykład odległości, liczby osób niezbędnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba przetransportować przedmioty a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i szczególnej uwagi, co zwykle podnosi koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają też swoje materiały do pakowania, np. torby, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Madryt już od 150!

Zleć przeprowadzkę