Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku- cena, kontakt i czas dostawy! Poznań- northamptonshire w 24h

3 pokojowe mieszkanie

Klient: Kamila R.
,
Trasa: Poznań - Corby

Absolutnie polecam. Wszystko sprawnie, a Pan Patryk to zdecydowany profesjonalista.

20-30 pudeł + 2 rowery do przewiezienia + ewentualnie parę drobniejszych rzeczy

Klient: Patryk P.
,
Trasa: Robakowo - Poznań

Dziekuje za pomoc w przeprowadzce, swietny kontakt na kazdym etapie podrozy, ludzie godni zaufania. Jestem bardzo zadowolona

Paczki, rowery, hulajnoga, stojak i kwiat

Klient: Anna W.
,
Trasa: Sacavém - Kwidzyn

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą oraz niekończącą się listą rzeczy które trzeba zrobić. Jednakże dokładnie zorganizowana zmiana mieszkania może przebiec bezstresowo oraz efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program działania, rozważnie a także bez nerwów zabrać się za pakowanie przedmiotów i oczywiście znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i zabezpieczenie przedmiotów

Pakując rzeczy trzeba zadbać o to, żeby wszystkie kartony były uporządkowane i podpisane. Najlepiej sporządzić listę dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone przedmioty dojechały do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy również oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to wypakowywanie paczek w nowym miejscu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele dokładnych informacji dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać ilość oraz wielkość sprzętów oraz paczek. Sporządzenie spisu jest zatem potrzebne. 

Trzeba także zapewnić właściwe chronienie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, takie jak szkło, dzieła sztuki, miski, jak również antyki. Najbezpieczniej jest zawinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble prościej będzie transportować, maleje również prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednakże nie każde meble można rozłożyć, a czasem okazuje się to zbędne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych przedmiotów, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, figurki itp. warto wykorzystać pudła. Prawdopodobnie będzie potrzebna spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony albo sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że hipermarkety ochoczo rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Podejdź zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem może być kupno kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy a także rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć też torby z materiału i worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc nawet te pozornie lekkie uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo spakować należy również kwiaty. Pudła, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego czy wymagającego specjalnej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Precyzyjnie podaj daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie oraz skręcanie dobytku, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek pojawia się też na trasy między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem między innymi odległości, ilości osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba wnieść dobytek a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają także własne opakowania, na przykład torby, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, np. pomoc pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą oraz niekończącą się listą rzeczy które trzeba zrobić. Jednakże dokładnie zorganizowana zmiana mieszkania może przebiec bezstresowo oraz efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program działania, rozważnie a także bez nerwów zabrać się za pakowanie przedmiotów i oczywiście znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i zabezpieczenie przedmiotów

Pakując rzeczy trzeba zadbać o to, żeby wszystkie kartony były uporządkowane i podpisane. Najlepiej sporządzić listę dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone przedmioty dojechały do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy również oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to wypakowywanie paczek w nowym miejscu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele dokładnych informacji dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać ilość oraz wielkość sprzętów oraz paczek. Sporządzenie spisu jest zatem potrzebne. 

Trzeba także zapewnić właściwe chronienie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, takie jak szkło, dzieła sztuki, miski, jak również antyki. Najbezpieczniej jest zawinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble prościej będzie transportować, maleje również prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednakże nie każde meble można rozłożyć, a czasem okazuje się to zbędne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych przedmiotów, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, figurki itp. warto wykorzystać pudła. Prawdopodobnie będzie potrzebna spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony albo sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że hipermarkety ochoczo rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Podejdź zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem może być kupno kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy a także rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć też torby z materiału i worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc nawet te pozornie lekkie uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo spakować należy również kwiaty. Pudła, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego czy wymagającego specjalnej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Precyzyjnie podaj daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie oraz skręcanie dobytku, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek pojawia się też na trasy między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem między innymi odległości, ilości osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba wnieść dobytek a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają także własne opakowania, na przykład torby, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, np. pomoc pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Marbella już od 150!

Zleć przeprowadzkę