Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Punktualnie, sprawnie, mega! Duży pozytyw. Pozdrawiam.

Plac zabaw

Szybka i profesjonalna usługa, wszystko zapakowane, dowiezione i wypakowane starannie i z troską. Dowiezione na czas, z zapasem! Świetny przewoźnik, zdecydowanie polecam!

Kartony 21–30, Sofa dwuosobowa x 1

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować przeprowadzkę

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie kojarzą się z nieładem, nerwowym nastrojem oraz bardzo długą listą zadań do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bezstresowo oraz sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program działania, z głową oraz bez nerwów wziąć się za pakowanie rzeczy oraz znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także owijanie przedmiotów

Pakując rzeczy należy pamiętać, aby przewożone pakunki zostały wcześniej skatalogowane i opisane. Dobrze jest sporządzić listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie pakunki przyjechały do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej ilości przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także opisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w nowym mieszkaniu. Ponadto, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej drobiazgowych danych na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć liczbę i wymiary sprzętów i kartonów. Sporządzenie spisu jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić prawidłowe chronienie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, dla przykładu elementy szklane, obrazy, naczynia, jak również antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Meble w częściach szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje również niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednakże części mebli nie da się rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe oraz ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, porcelana, elementy ozdobne itp. wykorzystać możesz kartony. Można przypuszczać, że będzie potrzebna znaczna ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem może być kupno kartonów. Znajdziesz je w niektórych sklepach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów oraz rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć też torby tekstylne albo worki. Worki będą tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów delikatnych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Marki już od 150!

Zleć przeprowadzkę