Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt. Zlecenie zrealizowane zgodnie z umowa. Polecam !!!

12 paczek, dwa stoliki

Klient: Diana U.
,
Trasa: Gaienhofen - Tarnobrzeg

Trochę opóźnienia...Ale chłopaki pracowici, grzeczni. Pomogli a było ciężko.. Kilkadziesiąt kursów na czwarte piętro... znoszenie..załadunek. Przewóz 550 km w nocy. Rano rozładunek...Dali radę. Nie dałbym rady tak zarabiać. Dziękuję....Tylko to spóźnienie

4-pok.mieszk.ok.100 kartonów i worków, rowery, szafki, lampy, materace,zero dużych mebli,agd,rtv

Klient: Piotr R.
,
Trasa: Kołobrzeg - Warszawa

Wszystko ok, pomoc w załadunku i rozładunku, rzeczy dotarły bezpiecznie na miejsce. Jedynym mankamentem jest komunikacja - na początku dostawa miała się odbyć od 2 do 5 dni, ostatecznie było to 7 dni, mimo to polecam :)

Przeprowadzka Manchester - Warszawa

,
Trasa: Manchester - Warszawa

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemnym nastrojem i niekończącą się listą zadań do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zorganizowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód i sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, przemyślnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie dobytku i oczywiście poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach należy pamiętać, aby nasze paczki były skatalogowane i opisane. Najlepiej spisać rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone przedmioty dotarły do nowego domu. Przeprowadzki zazwyczaj wiążą się z transportem znacznej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie również oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to wypakowywanie paczek w docelowym miejscu. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele drobiazgowych informacji dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać ilość i wielkość sprzętów i kartonów. Spisanie listy jest więc konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, choćby elementy szklane, rzeźby, talerze, oraz niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy możesz je rozłożyć. Rozmontowane meble szybciej załadować i rozładować, mniejsze jest także prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie łamliwe i ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Prawdopodobnie przyda się znaczna ilość pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo sprawić je sobie inaczej. Bywa, że sklepy z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych marketach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy oraz przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby tekstylne albo worki. Worki są tańsze a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów łamliwych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania naderwą się albo też że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, powinny być rozmrożone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie zapakować powinno się także kwiaty. Kartony, do których je zapakujesz, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego lub potrzebującego wyjątkowej delikatności, jak ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych danych. Precyzyjnie ustal daty, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy i jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz montowanie dobytku, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować dobytek a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i wyjątkowej uwagi, co zwykle wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. zatrudnienie 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny normalnie utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemnym nastrojem i niekończącą się listą zadań do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zorganizowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód i sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, przemyślnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie dobytku i oczywiście poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach należy pamiętać, aby nasze paczki były skatalogowane i opisane. Najlepiej spisać rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone przedmioty dotarły do nowego domu. Przeprowadzki zazwyczaj wiążą się z transportem znacznej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie również oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to wypakowywanie paczek w docelowym miejscu. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele drobiazgowych informacji dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać ilość i wielkość sprzętów i kartonów. Spisanie listy jest więc konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, choćby elementy szklane, rzeźby, talerze, oraz niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy możesz je rozłożyć. Rozmontowane meble szybciej załadować i rozładować, mniejsze jest także prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie łamliwe i ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Prawdopodobnie przyda się znaczna ilość pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo sprawić je sobie inaczej. Bywa, że sklepy z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych marketach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy oraz przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby tekstylne albo worki. Worki są tańsze a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów łamliwych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania naderwą się albo też że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, powinny być rozmrożone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie zapakować powinno się także kwiaty. Kartony, do których je zapakujesz, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego lub potrzebującego wyjątkowej delikatności, jak ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych danych. Precyzyjnie ustal daty, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy i jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz montowanie dobytku, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować dobytek a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i wyjątkowej uwagi, co zwykle wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. zatrudnienie 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Masovian Voivodeship już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę