Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Duży pozytyw. Panowie przyjechali na umówioną godzinę. Wszystko odbyło się sprawnie, a meble zostały dobrze zabezpieczone. Polecam każdemu usługi tej firmy P.S. Wszystko odbywa się w zdrowej, miłej atmosferze :)

2 kanapy, 2 dywany, 2 fotele, 20 pudeł przeprowadzkowych (pełna usługa załadunku)

Klient: Jan G.
,
Trasa: Częstochowa - Warszawa

Solidny przewoźnik. Zdecydowanie polecam.

1 pokojowe mieszkanie na parterze

,
Trasa: Braintree - Bukowno

Wszystko super. Dobry kontakt. Bardzo solidne opakowanie mebli by sie nie uszkodzily

Pierwsza część większej przeprowadzki - pudła przeprowadzkowe + pianino elektryczne

Klient: Tomasz K.
,
Trasa: Lachen - Raszyn

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie utożsamiamy z nieładem, nerwowym nastrojem i bardzo długim spisem rzeczy które trzeba zrobić. Jednak dokładnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać szybko i płynnie. Wystarczy mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo i bez nerwów przystąpić do pakowania rzeczy a także zdecydować się na odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba dopilnować, aby przewożone kartony były uporządkowane a także oznaczone. Dobrze jest stworzyć rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że przewożone przedmioty dotarły do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj wiążą się z transportem poważnej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także podpisanie każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych danych dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać liczbę oraz wymiary sprzętów oraz kartonów. Sporządzenie rejestru jest zatem potrzebne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest odpowiednie opakowanie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, takie jak okna, rzeźby, miski, a także niektóre meble. Najlepiej zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozmontować. Rozmontowane meble łatwiej będzie transportować, maleje też niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże części mebli nie da się rozkręcić, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w korytarzu a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne jak również ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak książki, CD, porcelana, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że przyda się znaczna liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Zdarza się, że markety chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być zakup kartonów. Kupisz je w niektórych marketach remontowych a także w Internecie. Przy pakowaniu drobnych rzeczy i rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby z materiału lub worki. Worki będą mniej kosztowne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną lub że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, powinny być rozmrożone a następnie starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i nawet te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować trzeba także rośliny. Pudła, w które je zapakujesz, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku jest coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy mógłbyś pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Dokładnie podaj daty, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść przedmioty oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin odbywa się też pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin zależą od wielu istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba wnieść kartony i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków i wyjątkowej uwagi, co zwykle zwiększa koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają też swoje opakowania, na przykład worki, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, np. zatrudnienie pary pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie utożsamiamy z nieładem, nerwowym nastrojem i bardzo długim spisem rzeczy które trzeba zrobić. Jednak dokładnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać szybko i płynnie. Wystarczy mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo i bez nerwów przystąpić do pakowania rzeczy a także zdecydować się na odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba dopilnować, aby przewożone kartony były uporządkowane a także oznaczone. Dobrze jest stworzyć rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że przewożone przedmioty dotarły do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj wiążą się z transportem poważnej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także podpisanie każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych danych dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać liczbę oraz wymiary sprzętów oraz kartonów. Sporządzenie rejestru jest zatem potrzebne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest odpowiednie opakowanie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, takie jak okna, rzeźby, miski, a także niektóre meble. Najlepiej zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozmontować. Rozmontowane meble łatwiej będzie transportować, maleje też niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże części mebli nie da się rozkręcić, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w korytarzu a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne jak również ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak książki, CD, porcelana, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że przyda się znaczna liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Zdarza się, że markety chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być zakup kartonów. Kupisz je w niektórych marketach remontowych a także w Internecie. Przy pakowaniu drobnych rzeczy i rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby z materiału lub worki. Worki będą mniej kosztowne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną lub że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, powinny być rozmrożone a następnie starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i nawet te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować trzeba także rośliny. Pudła, w które je zapakujesz, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku jest coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy mógłbyś pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Dokładnie podaj daty, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść przedmioty oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin odbywa się też pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin zależą od wielu istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba wnieść kartony i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków i wyjątkowej uwagi, co zwykle zwiększa koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają też swoje opakowania, na przykład worki, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, np. zatrudnienie pary pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki mazowieckie już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę