Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jestem bardzo zadowolony z usługi przeprowadzki. Panowie mega komunikatywni, mili i słowni. Wszystko w jak najlepszym porządku - polecam!

Kartony 11–20, Telewizor duży (większa niż 40 ") x 1, Krzesło biurowe x 1, Komoda średnia x 1, Szaf

Jestem bardzo zadowolony z transportu. Świetny kontakt, elastyczne podejście do klienta i pomoc przy formalnościach związanych odprawą celną. Polecam!!!

Kartony 6–10, Rower x 1, Krzesło biurowe x 1, Biurko stojące - nakładka x 1, Gitara x 1, Ławeczka t

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z zamieszaniem, stresującym nastrojem oraz bardzo długim spisem zadań do zrobienia. Jednak dobrze urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód oraz sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie i bez nerwów zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zatroszczyć się, aby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane a także opisane. Najlepiej stworzyć spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że przewożone przedmioty dotarły do miejsca docelowego. Przeprowadzki często oznaczają przewóz dużej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to wypakowywanie kartonów w docelowym domu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo dokładnych danych odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna mieć ilość i wymiary mebli oraz kartonów. Sporządzenie listy jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby zadbać o prawidłowe zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, dla przykładu kieliszki, instalacje artystyczne, naczynia, oraz niektóre meble. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy można je rozłożyć. Rozkręcone meble szybciej załadować i rozładować, mniejsze jest też prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, a czasem okazuje się to zbędne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie łamliwe oraz ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobnych rzeczy, takich jak książki, CD, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Na pewno będzie potrzebna duża liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna lub też zdobyć je inaczej. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Podejdź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest nabycie kartonów. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych oraz sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów i przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się również torby tekstylne lub worki. Worki będą tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować trzeba też rośliny. Pudła, w które je zapakujesz, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku jest coś niestandardowego albo wymagającego specjalnej delikatności, np. antyki, pianino lub ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik powinien mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo istotnych danych. Dokładnie podaj dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki a także na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i składanie dobytku, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków i wyjątkowej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują też własne materiały do pakowania, takie jak worki, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z zamieszaniem, stresującym nastrojem oraz bardzo długim spisem zadań do zrobienia. Jednak dobrze urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód oraz sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie i bez nerwów zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zatroszczyć się, aby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane a także opisane. Najlepiej stworzyć spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że przewożone przedmioty dotarły do miejsca docelowego. Przeprowadzki często oznaczają przewóz dużej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to wypakowywanie kartonów w docelowym domu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo dokładnych danych odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna mieć ilość i wymiary mebli oraz kartonów. Sporządzenie listy jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby zadbać o prawidłowe zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, dla przykładu kieliszki, instalacje artystyczne, naczynia, oraz niektóre meble. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy można je rozłożyć. Rozkręcone meble szybciej załadować i rozładować, mniejsze jest też prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, a czasem okazuje się to zbędne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie łamliwe oraz ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobnych rzeczy, takich jak książki, CD, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Na pewno będzie potrzebna duża liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna lub też zdobyć je inaczej. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Podejdź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest nabycie kartonów. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych oraz sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów i przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się również torby tekstylne lub worki. Worki będą tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować trzeba też rośliny. Pudła, w które je zapakujesz, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku jest coś niestandardowego albo wymagającego specjalnej delikatności, np. antyki, pianino lub ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik powinien mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo istotnych danych. Dokładnie podaj dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki a także na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i składanie dobytku, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków i wyjątkowej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują też własne materiały do pakowania, takie jak worki, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Meksyk już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę