Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dobra komunikacja wszystko poszło zgodnie z umowa chłopak sumienny i godny polecenia dzięki za dobra robotę pozdrawiam

Mniejsza polowa vana

Klient: Łukasz K.
,
Trasa: Broxbourne - Kielce

Wszystko przebiegło bez zarzutów - sprawny transport, dodatkowo pan Aleksander jest wyjątkowo pomocny. Bardzo polecam!

Przeprowadzka - materac 140x200, krzesło wiklinowe, rzeczy w kartonach

,
Trasa: Warszawa - Opole

Szybko i sprawnie, zdecydowanie polecam!

Regał Ikea Expedit, biurko, 6 kartonów

,
Trasa: Warszawa - Wrocław

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z nieładem, nerwową atmosferą a także rozbudowanym spisem rzeczy do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zorganizowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko oraz sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan działania, rzeczowo a także spokojnie wziąć się za pakowanie dobytku i oczywiście zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie przedmiotów

Pakując rzeczy trzeba zatroszczyć się, aby nasze kartony zostały wcześniej skatalogowane i podpisane. Najlepiej stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie rzeczy przyjechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki często oznaczają przewóz poważnej ilości przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się dużo dokładnych informacji odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje mieć liczbę i wielkość sprzętów oraz paczek. Spisanie listy jest więc niezbędne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest odpowiednie opakowanie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, choćby kieliszki, instalacje artystyczne, naczynia, a także antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy można je rozłożyć. Rozkręcone meble prościej zapakujesz do samochodu transportującego, spada też niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche i ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, dekoracje itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Z pewnością będzie potrzebna znaczna liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Zdarza się, że markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach budowlanych i sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów a także rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby z materiału albo worki. Worki są tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów łamliwych. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania pękną albo też że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te pozornie drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Osobno zapakować należy także kwiaty. Kartony, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego lub potrzebującego wyjątkowej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś w stanie pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Dokładnie podaj daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkręcanie i składanie dobytku, zabezpieczenie i sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od wielu istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. odległości, ilości osób zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba wnieść dobytek a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, jak pianino, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków oraz wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt również podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają też swoje materiały do pakowania, na przykład torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z nieładem, nerwową atmosferą a także rozbudowanym spisem rzeczy do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zorganizowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko oraz sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan działania, rzeczowo a także spokojnie wziąć się za pakowanie dobytku i oczywiście zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie przedmiotów

Pakując rzeczy trzeba zatroszczyć się, aby nasze kartony zostały wcześniej skatalogowane i podpisane. Najlepiej stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie rzeczy przyjechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki często oznaczają przewóz poważnej ilości przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się dużo dokładnych informacji odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje mieć liczbę i wielkość sprzętów oraz paczek. Spisanie listy jest więc niezbędne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest odpowiednie opakowanie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, choćby kieliszki, instalacje artystyczne, naczynia, a także antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy można je rozłożyć. Rozkręcone meble prościej zapakujesz do samochodu transportującego, spada też niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche i ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, dekoracje itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Z pewnością będzie potrzebna znaczna liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Zdarza się, że markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach budowlanych i sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów a także rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby z materiału albo worki. Worki są tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów łamliwych. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania pękną albo też że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te pozornie drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Osobno zapakować należy także kwiaty. Kartony, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego lub potrzebującego wyjątkowej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś w stanie pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Dokładnie podaj daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkręcanie i składanie dobytku, zabezpieczenie i sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od wielu istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. odległości, ilości osób zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba wnieść dobytek a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, jak pianino, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków oraz wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt również podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają też swoje materiały do pakowania, na przykład torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Miami już od 150!

Zleć przeprowadzkę