Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pan Roman bardzo miły człowiek, nie tylko pomoże ale i doradzi w sprawach przeprowadzki. Firma jak i usługę oceniam na 10/10. Gorąco polecam. P.S szkoda, że takich ludzi jest coraz mniej.

Dom 3 sypialnie

Klient: Roman B.
,
Trasa: Edinburgh - Radomsko

Bardzo dobry kontakt, rzetelny przewoźnik, wszystko przyjechało w takim stanie w jakim było. Serdecznie polecam.

Różne rzeczy, które nie weszły na załadunek.

,
Trasa: Birmingham - Koluszki

Otrzymałam paczki w przeciągu 2 dni ! Punktualnie, sprawnie, obsługa na najwyższym poziomie. Mega mili i uprzejmi ludzie . Pani Irena utrzymywała ze mną stały kontakt .Jestem pełna podziwu !Dziekuje serdecznie .Polecam!!

2

Klient: Irena J.
,
Trasa: Barcelona - Elbląg

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej kojarzą się z zamieszaniem, nieprzyjemnym nastrojem oraz niekończącą się listą rzeczy do zrobienia. Jednakże dobrze zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko i płynnie. Wystarczy przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie rzeczy oraz znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby nasze rzeczy zostały wcześniej uporządkowane a także podpisane. Najlepiej spisać spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że twoje przedmioty dotarły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie także opisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie pakunków w nowym domu. Poza tym, szukając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele drobiazgowych informacji na temat przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa powinna znać liczbę oraz wielkość sprzętów i pakunków. Przygotowanie rejestru jest więc konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu kieliszki, dzieła sztuki, porcelana, a także część mebli. Najlepiej owinąć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy możesz je rozkręcić. Meble w częściach prościej można przewieźć, maleje również ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, zdarza się też, że jest to zbędne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak książki, CD, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie spora ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna lub też zdobyć je w inny sposób. Bywa, że markety ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach remontowych a także w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy a także przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, warto użyć też torby tekstylne i worki. Worki są tańsze i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować powinno się także rośliny. Pudła, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego albo wymagającego specjalnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Precyzyjnie ustal terminy, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz skręcanie dobytku, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek pojawia się też na trasy między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba wnieść kartony a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków a także szczególnej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również własne opakowania, np. worki, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny najczęściej kojarzą się z zamieszaniem, nieprzyjemnym nastrojem oraz niekończącą się listą rzeczy do zrobienia. Jednakże dobrze zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko i płynnie. Wystarczy przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie rzeczy oraz znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby nasze rzeczy zostały wcześniej uporządkowane a także podpisane. Najlepiej spisać spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że twoje przedmioty dotarły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie także opisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie pakunków w nowym domu. Poza tym, szukając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele drobiazgowych informacji na temat przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa powinna znać liczbę oraz wielkość sprzętów i pakunków. Przygotowanie rejestru jest więc konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu kieliszki, dzieła sztuki, porcelana, a także część mebli. Najlepiej owinąć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy możesz je rozkręcić. Meble w częściach prościej można przewieźć, maleje również ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, zdarza się też, że jest to zbędne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak książki, CD, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie spora ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna lub też zdobyć je w inny sposób. Bywa, że markety ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach remontowych a także w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy a także przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, warto użyć też torby tekstylne i worki. Worki są tańsze i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować powinno się także rośliny. Pudła, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego albo wymagającego specjalnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Precyzyjnie ustal terminy, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz skręcanie dobytku, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek pojawia się też na trasy między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba wnieść kartony a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków a także szczególnej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również własne opakowania, np. worki, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Mielec już od 150!

Zleć przeprowadzkę