Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pana Arka można i trzeba polecać! Bardzo konkretny, punktualny, elastyczny i profesjonalny a do tego naprawdę miły i pomocny. Pełen pakiet, full service. Bardzo dziękujemy i życzymy szerokiej drogi!

Kartony 6–10, Lodówka z zamrażarką x 1, Pralko-suszarka x 1, Rama łóżka x 1, Materac podwójny x 1,

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej kojarzą się z zamieszaniem, nerwowym nastrojem oraz rozbudowaną listą zadań do wykonania. Jednak sprawnie zorganizowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a także płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i bez nerwów zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i ochrona przedmiotów

Pakując rzeczy najlepiej zatroszczyć się, aby nasze kartony były skatalogowane a także oznaczone. Dobrze jest stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki przyjechały do nowego domu. Przeprowadzki często wiążą się z transportem poważnej ilości rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest też opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to opróżnianie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo dokładnych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać liczbę a także wymiary sprzętów i kartonów. Przygotowanie listy jest zatem konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, choćby elementy szklane, rzeźby, porcelana, jak również część mebli. Najbezpieczniej jest zawinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Meble w częściach łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest też ryzyko zniszczenia. Jednak nie wszystkie meble da się rozmontować, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne jak również ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak książki, DVD, ceramika, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartony. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Bywa, że hipermarkety chętnie rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem jest kupno kartonów. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych i sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy jak również rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się również torby tekstylne lub worki. Worki będą tańsze i łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, powinny zostać rozmrożone i starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te pozornie drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować powinno się również kwiaty. Pudła, w które je zapakujesz, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego czy potrzebującego szczególnej delikatności, np. antyki, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś w stanie pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych danych. Dokładnie ustal dni, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i skręcanie mebli, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również swoje opakowania, na przykład torby, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej kojarzą się z zamieszaniem, nerwowym nastrojem oraz rozbudowaną listą zadań do wykonania. Jednak sprawnie zorganizowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a także płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i bez nerwów zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i ochrona przedmiotów

Pakując rzeczy najlepiej zatroszczyć się, aby nasze kartony były skatalogowane a także oznaczone. Dobrze jest stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki przyjechały do nowego domu. Przeprowadzki często wiążą się z transportem poważnej ilości rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest też opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to opróżnianie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo dokładnych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać liczbę a także wymiary sprzętów i kartonów. Przygotowanie listy jest zatem konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, choćby elementy szklane, rzeźby, porcelana, jak również część mebli. Najbezpieczniej jest zawinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Meble w częściach łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest też ryzyko zniszczenia. Jednak nie wszystkie meble da się rozmontować, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne jak również ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak książki, DVD, ceramika, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartony. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Bywa, że hipermarkety chętnie rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem jest kupno kartonów. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych i sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy jak również rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się również torby tekstylne lub worki. Worki będą tańsze i łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, powinny zostać rozmrożone i starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te pozornie drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować powinno się również kwiaty. Pudła, w które je zapakujesz, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego czy potrzebującego szczególnej delikatności, np. antyki, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś w stanie pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych danych. Dokładnie ustal dni, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i skręcanie mebli, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również swoje opakowania, na przykład torby, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Mitcham już od 150!

Zleć przeprowadzkę