Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko zgodnie z planem.

Kartony 6–10, Komputer x 1, Monitor x 1, Krzesło obrotowe x 1

Klient: Andrzej Z.
,
Trasa: Kowala-Stępocina - Kolonia

Skąd dokąd? Nie pamiętam.

kontener

,
Trasa: Leszcz - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle łączymy z zamieszaniem, stresującą atmosferą oraz niekończącym się spisem zadań do wykonania. Jednakże sprawnie zorganizowana zmiana mieszkania będzie przebiegać szybko i płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć koncepcję działania, rozważnie a także z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów i oczywiście wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy najlepiej pamiętać, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej skatalogowane i opisane. Dobrze jest stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że przewożone pakunki dojechały do nowego domu. Przeprowadzki często są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również podpisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie paczek w docelowym domu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych informacji dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać ilość oraz wielkość mebli i paczek. Przygotowanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład szkło, instalacje artystyczne, talerze, oraz stare meble. Najbezpieczniej jest zawinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble prościej można przewieźć, spada też niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe a także ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Z pewnością przyda się znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Niejednokrotnie sklepy z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach budowlanych oraz w Internecie. Przy pakowaniu drobnych rzeczy i rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać również torby tekstylne albo worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiej dostępne, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te z pozoru lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Osobno zapakować powinno się też rośliny. Pudła, w które planujesz je schować, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego lub wymagającego specjalnej ostrożności, jak antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Precyzyjnie podaj daty, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien również dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy i na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W naszym serwisie codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin pojawia się też na trasy między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład długości trasy, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (transport może droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować kartony i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków a także specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przenosin. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy oferują także własne materiały do pakowania, na przykład worki, pudła itp. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, np. zatrudnienie pary pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle łączymy z zamieszaniem, stresującą atmosferą oraz niekończącym się spisem zadań do wykonania. Jednakże sprawnie zorganizowana zmiana mieszkania będzie przebiegać szybko i płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć koncepcję działania, rozważnie a także z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów i oczywiście wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy najlepiej pamiętać, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej skatalogowane i opisane. Dobrze jest stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że przewożone pakunki dojechały do nowego domu. Przeprowadzki często są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również podpisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie paczek w docelowym domu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych informacji dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać ilość oraz wielkość mebli i paczek. Przygotowanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład szkło, instalacje artystyczne, talerze, oraz stare meble. Najbezpieczniej jest zawinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble prościej można przewieźć, spada też niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe a także ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Z pewnością przyda się znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Niejednokrotnie sklepy z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach budowlanych oraz w Internecie. Przy pakowaniu drobnych rzeczy i rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać również torby tekstylne albo worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiej dostępne, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te z pozoru lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Osobno zapakować powinno się też rośliny. Pudła, w które planujesz je schować, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego lub wymagającego specjalnej ostrożności, jak antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Precyzyjnie podaj daty, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien również dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy i na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W naszym serwisie codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin pojawia się też na trasy między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład długości trasy, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (transport może droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować kartony i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków a także specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przenosin. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy oferują także własne materiały do pakowania, na przykład worki, pudła itp. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, np. zatrudnienie pary pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Monachium już od 150!

Zleć przeprowadzkę