Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszytko zorganizowane i na czas bez żadnych opóźnień i co najważniejsze wszystko dojechali bez żadnych uszkodzeń :) Jeśli będę miał okazje to będę polecał . Pozdrawiam

1

,
Trasa: Londyn - Nowe Miasto Lubawskie

Wszystko w porządku- cena, kontakt i czas dostawy! Poznań- northamptonshire w 24h

3 pokojowe mieszkanie

Klient: Kamila R.
,
Trasa: Poznań - Corby

Wszystko szybko I Sprawnie. Przeprowacka

2

Klient: Robert H.
,
Trasa: Stevenage - Pokomsze

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej kojarzą się z nieładem, nerwową atmosferą i rozbudowaną listą rzeczy do załatwienia. Jednakże dokładnie zaplanowana przeprowadzka ma szansę przebiec bezstresowo a także sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć plan działania, przemyślnie a także z opanowaniem przystąpić do pakowania rzeczy i oczywiście poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej zadbać o to, żeby wszystkie paczki były uporządkowane a także podpisane. Dobrze jest sporządzić spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że twoje przedmioty dojechały do nowego domu. Przenosiny często oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie również oznaczenie etykietą każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej szczegółowych danych na temat rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna poznać ilość a także wielkość sprzętów oraz pakunków. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także zadbać o prawidłowe opakowanie paczki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, choćby kieliszki, rzeźby, miski, jak również niektóre meble. Najbezpieczniej jest owinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble łatwiej załadować i rozładować, maleje również niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednak nie każde meble można rozkręcić, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche jak również ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych rzeczy, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna spora ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je w inny sposób. Niejednokrotnie hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem jest nabycie kartonów. Znajdziesz je w niektórych marketach budowlanych i sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów a także przedmiotów miękkich, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać też torby materiałowe i worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się lub że coś z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą zostać rozmrożone i właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc nawet te pozornie drobne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować powinno się także rośliny. Kartony, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej czujności, np. ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś w stanie pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Starannie określ dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść kartony i na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie znajdziesz świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin uzależnione są od wielu różnych zmiennych. Cena zależy od na przykład długości trasy, ilości osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść przedmioty i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy kruchych, na przykład pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także specjalnej uważności, co zwykle wpływa na koszt przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też swoje opakowania, na przykład worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki najczęściej kojarzą się z nieładem, nerwową atmosferą i rozbudowaną listą rzeczy do załatwienia. Jednakże dokładnie zaplanowana przeprowadzka ma szansę przebiec bezstresowo a także sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć plan działania, przemyślnie a także z opanowaniem przystąpić do pakowania rzeczy i oczywiście poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej zadbać o to, żeby wszystkie paczki były uporządkowane a także podpisane. Dobrze jest sporządzić spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że twoje przedmioty dojechały do nowego domu. Przenosiny często oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie również oznaczenie etykietą każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej szczegółowych danych na temat rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna poznać ilość a także wielkość sprzętów oraz pakunków. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także zadbać o prawidłowe opakowanie paczki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, choćby kieliszki, rzeźby, miski, jak również niektóre meble. Najbezpieczniej jest owinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble łatwiej załadować i rozładować, maleje również niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednak nie każde meble można rozkręcić, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche jak również ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych rzeczy, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna spora ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je w inny sposób. Niejednokrotnie hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem jest nabycie kartonów. Znajdziesz je w niektórych marketach budowlanych i sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów a także przedmiotów miękkich, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać też torby materiałowe i worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się lub że coś z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą zostać rozmrożone i właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc nawet te pozornie drobne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować powinno się także rośliny. Kartony, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej czujności, np. ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś w stanie pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Starannie określ dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść kartony i na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie znajdziesz świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin uzależnione są od wielu różnych zmiennych. Cena zależy od na przykład długości trasy, ilości osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść przedmioty i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy kruchych, na przykład pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także specjalnej uważności, co zwykle wpływa na koszt przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też swoje opakowania, na przykład worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Mulheim już od 150!

Zleć przeprowadzkę