Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 46 061 547 zł 46 061 547 zł zaoszczędziliście z nami
500 000 wystawionych przesyłek 500 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
30 000 przewoźników 30 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo profesjonalne podejście do klienta, załadunek załadowany wzorowo, punktualny , oraz bardzo rzeczowy kierowca.Nie mam żadnych uwag. Polecam Serdecznie.

2 pokoje

Klient: Mariusz M.
,
Trasa: Warszawa - Białystok

Profesjonalnie, tanio i na czas. Polecam

Do przewiezienia 4 rzeczy

,
Trasa: Olsztyn - Płoszkowo

Super organizacja wszystko na czas POLECAM !!!

2 wersalki 3 komody. rogowka szafa .szfki

Klient: Rafał K.
,
Trasa: Olsztyn - Olsztyn

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle kojarzą się z zamieszaniem, nerwową atmosferą a także rozbudowanym spisem rzeczy do załatwienia. Jednak fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a przy tym sprawnie. Wystarczy mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy dopilnować, aby nasze kartony były skatalogowane oraz oznaczone. Dobrze jest sporządzić rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie pakunki dotarły do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem znacznej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie także opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu. Poza tym, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo szczegółowych informacji odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć liczbę a także wymiary mebli i pakunków. Spisanie listy jest więc niezbędne. 

Należy również zapewnić odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład kieliszki, dzieła sztuki, ceramika, oraz antyki. Najlepiej zawinąć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej można przewieźć, maleje również niebezpieczeństwo zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, a czasem jest to zbędne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w korytarzu oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, DVD, porcelana, elementy ozdobne itp. warto wykorzystać pudła. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie duża liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być kupno kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu sklepach budowlanych i sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów a także przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby z materiału albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, jednakże torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że coś zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą zostać rozmrożone oraz właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować należy także rośliny. Pojemniki, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku podróżuje coś niestandardowego czy wymagającego specjalnej delikatności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Precyzyjnie podaj terminy, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz składanie mebli, zabezpieczenie i sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie znajdziesz świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele zleceń odbywa się też między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. W Clicktrans realizuje się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od między innymi odległości, ilości pomocników zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli przetransportować przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, jak pianino, elektronika, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, np. worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny zwykle kojarzą się z zamieszaniem, nerwową atmosferą a także rozbudowanym spisem rzeczy do załatwienia. Jednak fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a przy tym sprawnie. Wystarczy mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy dopilnować, aby nasze kartony były skatalogowane oraz oznaczone. Dobrze jest sporządzić rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie pakunki dotarły do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem znacznej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie także opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu. Poza tym, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo szczegółowych informacji odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć liczbę a także wymiary mebli i pakunków. Spisanie listy jest więc niezbędne. 

Należy również zapewnić odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład kieliszki, dzieła sztuki, ceramika, oraz antyki. Najlepiej zawinąć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej można przewieźć, maleje również niebezpieczeństwo zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, a czasem jest to zbędne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w korytarzu oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, DVD, porcelana, elementy ozdobne itp. warto wykorzystać pudła. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie duża liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być kupno kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu sklepach budowlanych i sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów a także przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby z materiału albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, jednakże torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że coś zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą zostać rozmrożone oraz właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować należy także rośliny. Pojemniki, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku podróżuje coś niestandardowego czy wymagającego specjalnej delikatności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Precyzyjnie podaj terminy, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz składanie mebli, zabezpieczenie i sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie znajdziesz świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele zleceń odbywa się też między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. W Clicktrans realizuje się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od między innymi odległości, ilości pomocników zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli przetransportować przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, jak pianino, elektronika, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, np. worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Murowana Goślina już od 150!

Zleć przeprowadzkę