Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok. Sumienny i uczciwy przewoźnik.

1 Paleta z karpami roślin (korzenie bylin zapakowane w pudełkach na jednej palecie)

Klient: Karol Ż.
,
Trasa: Stede Broec - Chełm

Super kontakt. Wszystko o czasie i fachowo. Polecam!

1 paleta z pralka i suszarka

,
Trasa: Brechin - Łebień

Wszystko w jak najlepszym porządku. Szybko i solidnie. Polecam współpracę.

1 paleta Warszawa

Klient: Marta L.
,
Trasa: Łódź - Warszawa

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej łączymy z rozgardiaszem, nerwową atmosferą oraz bardzo długą listą zadań do wykonania. Jednak dokładnie zaplanowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo i płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program działania, przemyślnie oraz spokojnie zabrać się za pakowanie przedmiotów a także poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby pamiętać, aby wszystkie pakunki były uporządkowane i oznaczone. Dobrze jest stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie rzeczy przybyły do nowego domu. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz dużej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie paczek w docelowym miejscu. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele drobiazgowych danych odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna mieć liczbę i rozmiary mebli oraz kartonów. Sporządzenie spisu jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby zapewnić odpowiednie chronienie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, jak na przykład okna, dzieła sztuki, talerze, oraz niektóre meble. Najbezpieczniej jest otoczyć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble wygodniej załadować i rozładować, maleje też ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe jak również ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu mniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, ceramika, dekoracje itp. przydadzą się kartony. Na pewno będzie potrzebna duża ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo zdobyć je inaczej. Niejednokrotnie sklepy ochoczo rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych i w Internecie. Przy pakowaniu drobiazgów jak również rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć też torby z materiału lub worki. Worki są tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że zawartość z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować trzeba również kwiaty. Pojemniki, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego wyjątkowej ostrożności, jak antyki, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Starannie określ daty, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz skręcanie mebli, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, na przykład pianino, antyki, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają też swoje opakowania, takie jak worki, pudła itp. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny najczęściej łączymy z rozgardiaszem, nerwową atmosferą oraz bardzo długą listą zadań do wykonania. Jednak dokładnie zaplanowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo i płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program działania, przemyślnie oraz spokojnie zabrać się za pakowanie przedmiotów a także poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby pamiętać, aby wszystkie pakunki były uporządkowane i oznaczone. Dobrze jest stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie rzeczy przybyły do nowego domu. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz dużej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie paczek w docelowym miejscu. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele drobiazgowych danych odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna mieć liczbę i rozmiary mebli oraz kartonów. Sporządzenie spisu jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby zapewnić odpowiednie chronienie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, jak na przykład okna, dzieła sztuki, talerze, oraz niektóre meble. Najbezpieczniej jest otoczyć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble wygodniej załadować i rozładować, maleje też ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe jak również ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu mniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, ceramika, dekoracje itp. przydadzą się kartony. Na pewno będzie potrzebna duża ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo zdobyć je inaczej. Niejednokrotnie sklepy ochoczo rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych i w Internecie. Przy pakowaniu drobiazgów jak również rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć też torby z materiału lub worki. Worki są tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że zawartość z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować trzeba również kwiaty. Pojemniki, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego wyjątkowej ostrożności, jak antyki, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Starannie określ daty, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz skręcanie mebli, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, na przykład pianino, antyki, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają też swoje opakowania, takie jak worki, pudła itp. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Nakskov już od 150!

Zleć przeprowadzkę