Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
61 000 przewoźników 61 000 przewoźników 61 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Żadnych problemów.

3-pokojowe mieszkanie

Klient: Mariusz S.
,
Trasa: Cambridge - Warszawa

Bardzo miła współpraca, szczerze polecam :) Wszystko zgodnie z ustaleniami!

2-pokojowe mieszkanie

,
Trasa: Sosnowiec - Gdynia

W 100% mogę polecić przeprowadzkę z Panem Rafałem. Od momentu zaakceptowania oferty do rozładunku współpraca przebiegała bardxo profesjonalnie. Pan Rafał to przemiły człowiek,bardzo pomocny,punktualny i godny zaufania. POLECAM!

3 pokojowy dom

Klient: Rafał K.
,
Trasa: Plymouth - Wrocław

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z zamieszaniem, nieprzyjemnym nastrojem a także bardzo długą listą zadań do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo a przy tym płynnie. Wystarczy przemyśleć plan działania, rozsądnie a także spokojnie zabrać się za pakowanie przedmiotów i oczywiście zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby zadbać o to, żeby wszystkie paczki były uporządkowane i podpisane. Najlepiej spisać rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że przewożone paczki przybyły do nowego domu. Przeprowadzki często wiążą się z transportem poważnej liczby rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także podpisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to wypakowywanie paczek w nowym mieszkaniu. Oprócz tego, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele dokładnych informacji odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa musi poznać liczbę i rozmiary mebli oraz pakunków. Przygotowanie listy jest zatem konieczne. 

Należy również zadbać o odpowiednie opakowanie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, choćby szkło, instalacje artystyczne, ceramika, oraz antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje także niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że jest to zbędne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych elementów dobytku, takich jak książki, filmy, ceramika, elementy ozdobne itp. przydadzą się kartony. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie markety chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem jest kupno kartonów. Kupisz je w niektórych sklepach remontowych a także w sieci. Do pakowania drobnych rzeczy jak również rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać też torby tekstylne albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiej dostępne, jednak torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy kruchych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania pękną lub że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować powinno się także kwiaty. Pojemniki, do których zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego lub potrzebującego wyjątkowej czujności, jak antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych informacji. Precyzyjnie ustal daty, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki oraz na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia znajdziesz świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin zależą od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi odległości, ilości pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie wnieść przedmioty a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i wyjątkowej uwagi, co zwykle podnosi koszt przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, np. worki, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z zamieszaniem, nieprzyjemnym nastrojem a także bardzo długą listą zadań do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo a przy tym płynnie. Wystarczy przemyśleć plan działania, rozsądnie a także spokojnie zabrać się za pakowanie przedmiotów i oczywiście zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby zadbać o to, żeby wszystkie paczki były uporządkowane i podpisane. Najlepiej spisać rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że przewożone paczki przybyły do nowego domu. Przeprowadzki często wiążą się z transportem poważnej liczby rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także podpisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to wypakowywanie paczek w nowym mieszkaniu. Oprócz tego, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele dokładnych informacji odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa musi poznać liczbę i rozmiary mebli oraz pakunków. Przygotowanie listy jest zatem konieczne. 

Należy również zadbać o odpowiednie opakowanie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, choćby szkło, instalacje artystyczne, ceramika, oraz antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje także niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że jest to zbędne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych elementów dobytku, takich jak książki, filmy, ceramika, elementy ozdobne itp. przydadzą się kartony. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie markety chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem jest kupno kartonów. Kupisz je w niektórych sklepach remontowych a także w sieci. Do pakowania drobnych rzeczy jak również rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać też torby tekstylne albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiej dostępne, jednak torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy kruchych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania pękną lub że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować powinno się także kwiaty. Pojemniki, do których zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego lub potrzebującego wyjątkowej czujności, jak antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych informacji. Precyzyjnie ustal daty, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki oraz na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia znajdziesz świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin zależą od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi odległości, ilości pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie wnieść przedmioty a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i wyjątkowej uwagi, co zwykle podnosi koszt przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, np. worki, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Navan już od 150!

Zleć przeprowadzkę