Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Transakcja nie doszła do skutku z niezależnych przyczyn. Pozytywny komentarz za komunikacje i informowanie na bieżąco

3 pokojowe mieszkanie

Klient: Hubert K.
,
Trasa: Warszawa - Wrocław

Dobra komunikacja na czas sprawnie

lozko polowe, 12 paczek

,
Trasa: Londyn - Warszawa

Wszystko bardzo sprawnie, polecam.

3-pokojowe mieszkanie

,
Trasa: Sopot - Gdańsk

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle utożsamiamy z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Jednak dobrze zaplanowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko i efektywnie. Wystarczy ułożyć plan działania, rozważnie a także bez nerwów przystąpić do pakowania rzeczy oraz znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby wszystkie pakunki były uporządkowane i opisane. Dobrze jest stworzyć rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie przedmioty dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to opróżnianie pakunków w docelowym domu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo konkretnych danych odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna mieć liczbę a także rozmiary sprzętów i kartonów. Spisanie listy jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o odpowiednie chronienie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, dla przykładu elementy szklane, rzeźby, miski, a także antyki. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej będzie transportować, mniejsze jest również prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, sprawdź, czy zmieszczą się w korytarzu i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie łamliwe i ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, filmy, porcelana, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem kupić kartony lub też zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety ochoczo rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach remontowych oraz w sieci. Do pakowania drobiazgów jak również rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby materiałowe i worki. Worki będą mniej kosztowne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy łamliwych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek naderwą się oraz że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą być rozmrożone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować trzeba też rośliny. Kartony, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego lub wymagającego specjalnej delikatności, jak antyki, pianino lub duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Dokładnie określ terminy, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i składanie mebli, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W Clicktrans codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przenosin jest też wystawianych między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. pianino, antyki, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków a także wyjątkowej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi również podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają również swoje opakowania, takie jak torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, np. pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny zwykle utożsamiamy z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Jednak dobrze zaplanowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko i efektywnie. Wystarczy ułożyć plan działania, rozważnie a także bez nerwów przystąpić do pakowania rzeczy oraz znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby wszystkie pakunki były uporządkowane i opisane. Dobrze jest stworzyć rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie przedmioty dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to opróżnianie pakunków w docelowym domu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo konkretnych danych odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna mieć liczbę a także rozmiary sprzętów i kartonów. Spisanie listy jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o odpowiednie chronienie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, dla przykładu elementy szklane, rzeźby, miski, a także antyki. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej będzie transportować, mniejsze jest również prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, sprawdź, czy zmieszczą się w korytarzu i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie łamliwe i ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, filmy, porcelana, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem kupić kartony lub też zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety ochoczo rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach remontowych oraz w sieci. Do pakowania drobiazgów jak również rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby materiałowe i worki. Worki będą mniej kosztowne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy łamliwych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek naderwą się oraz że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą być rozmrożone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować trzeba też rośliny. Kartony, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego lub wymagającego specjalnej delikatności, jak antyki, pianino lub duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Dokładnie określ terminy, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i składanie mebli, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W Clicktrans codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przenosin jest też wystawianych między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. pianino, antyki, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków a także wyjątkowej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi również podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają również swoje opakowania, takie jak torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, np. pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Norte już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę