Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Rzeczy przewiezione bez problemów, super kontakt no i najważniejsze super szybko. Dziękuje.

1 paleta + rower + blat

Klient: Danuta B.
,
Trasa: Dublin - Biłgoraj

Bardzo polecam Pana Jacka. Bardzo rzetelny, profesjonalny i slowny czlowiek.

Lozko, biurko, telewizor, worek treningowy ze stelażem, ok 10 pudel, torby, walizki, kwiaty, 2 rower

Klient: Jacek H.
,
Trasa: Bunschoten-Spakenburg - Biała Podlaska

Transport i service był bardzo dobry, wszystko Było tak jak umówiono. Polecam

z Magazynu

,
Trasa: Stadtmitte - Gęsiniec

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą a także bardzo długim spisem rzeczy które trzeba załatwić. Jednak dobrze urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko a przy tym sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program działania, rozsądnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie dobytku a także poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie przedmiotów

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby przewożone pakunki były skatalogowane i oznaczone. Dobrze jest przygotować rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie pakunki przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj wiążą się z transportem poważnej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także opisanie każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie pakunków w docelowym domu. Ponadto, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele szczegółowych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje znać ilość i wielkość sprzętów oraz pakunków. Spisanie listy jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak elementy szklane, obrazy, ceramika, oraz antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy da się je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, spada też prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe i ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, dekoracje i tak dalej warto wykorzystać pudła. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony albo zdobyć je w inny sposób. Bywa, że markety chętnie rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach remontowych i w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów a także rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się również torby tekstylne albo worki. Worki są mniej kosztowne i łatwiejsze do kupienia, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy łamliwych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się oraz że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia i także te pozornie niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie zapakować powinno się również rośliny. Pudła, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku jest coś nietypowego czy wymagającego szczególnej ostrożności, jak antyki, pianino czy duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy możesz pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Dokładnie podaj dni, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony a także jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie i skręcanie dobytku, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

W Clicktrans codziennie znajdziesz świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między Polską i Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, liczby osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba przetransportować kartony a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków i specjalnej uważności, co zwykle wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają też swoje materiały do pakowania, np. worki, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, na przykład pomoc dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny zwykle utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą a także bardzo długim spisem rzeczy które trzeba załatwić. Jednak dobrze urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko a przy tym sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program działania, rozsądnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie dobytku a także poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie przedmiotów

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby przewożone pakunki były skatalogowane i oznaczone. Dobrze jest przygotować rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie pakunki przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj wiążą się z transportem poważnej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także opisanie każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie pakunków w docelowym domu. Ponadto, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele szczegółowych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje znać ilość i wielkość sprzętów oraz pakunków. Spisanie listy jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak elementy szklane, obrazy, ceramika, oraz antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy da się je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, spada też prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe i ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, dekoracje i tak dalej warto wykorzystać pudła. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony albo zdobyć je w inny sposób. Bywa, że markety chętnie rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach remontowych i w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów a także rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się również torby tekstylne albo worki. Worki są mniej kosztowne i łatwiejsze do kupienia, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy łamliwych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się oraz że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia i także te pozornie niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie zapakować powinno się również rośliny. Pudła, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku jest coś nietypowego czy wymagającego szczególnej ostrożności, jak antyki, pianino czy duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy możesz pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Dokładnie podaj dni, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony a także jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie i skręcanie dobytku, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

W Clicktrans codziennie znajdziesz świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między Polską i Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, liczby osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba przetransportować kartony a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków i specjalnej uważności, co zwykle wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają też swoje materiały do pakowania, np. worki, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, na przykład pomoc dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki opolskie już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę