Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobrze zrobiony przewuz i na czas som muj scerzy co robiom i bez żadnego problemu... Można zaufać dziękuję bardzo

apartament

,
Trasa: Barcelona - Świnoujście

Przemili państwo, pomogli przy załadunku jak i rozładunku. Jestem zadowolona. Serdecznie polecam :) :)

Dom wolnostajacy.

,
Trasa: Podborze - Mąkolno

Wszystko zgodnie z ustaleniami. Kontakt bezproblemowy, szybko, sprawnie i za rozsądną cenę. Jak będzie potrzeba to na pewno jeszcze skorzystam. Polecam!

Przewóz rzeczy: Warszawa - okolice Mielca.

Klient: Marcin B.
,
Trasa: Warszawa - Przylek k Mielca

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie łączymy z chaosem, stresującym nastrojem a także niekończącym się spisem rzeczy do wykonania. Jednak dobrze urządzona zmiana mieszkania może przebiec bez przeszkód oraz sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program działania, rozważnie oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie dobytku a także poszukać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zatroszczyć się, aby nasze kartony były uporządkowane i podpisane. Dobrze jest przygotować listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie pakunki dojechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz dużej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdego kartonu. Ułatwi to rozpakowywanie paczek w nowym domu. Ponadto, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele szczegółowych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna poznać ilość oraz wymiary sprzętów oraz pakunków. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe zabezpieczenie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, dla przykładu elementy szklane, obrazy, ceramika, oraz stare meble. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Meble w częściach prościej będzie transportować, spada również prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Jednakże nie każde meble można rozłożyć, a czasem jest to niepotrzebne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobnych przedmiotów, takich jak książki, DVD, ceramika, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że przyda się duża ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Zdarza się, że markety z własnej woli rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu marketach remontowych a także w sieci. Do przechowywania drobnych rzeczy oraz rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się też torby materiałowe i worki. Worki są bardziej ekonomiczne a także dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów delikatnych. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną albo też że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone a następnie właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie spakować trzeba również kwiaty. Pojemniki, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku jest coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej ostrożności, np. ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy możesz zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo istotnych informacji. Precyzyjnie ustal daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W naszym serwisie regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się również liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości różnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości osób niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować przedmioty a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, na przykład pianino, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i specjalnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi również podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują też własne materiały do pakowania, takie jak worki, kartony itp. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki normalnie łączymy z chaosem, stresującym nastrojem a także niekończącym się spisem rzeczy do wykonania. Jednak dobrze urządzona zmiana mieszkania może przebiec bez przeszkód oraz sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program działania, rozważnie oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie dobytku a także poszukać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zatroszczyć się, aby nasze kartony były uporządkowane i podpisane. Dobrze jest przygotować listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie pakunki dojechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz dużej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdego kartonu. Ułatwi to rozpakowywanie paczek w nowym domu. Ponadto, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele szczegółowych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna poznać ilość oraz wymiary sprzętów oraz pakunków. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe zabezpieczenie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, dla przykładu elementy szklane, obrazy, ceramika, oraz stare meble. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Meble w częściach prościej będzie transportować, spada również prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Jednakże nie każde meble można rozłożyć, a czasem jest to niepotrzebne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobnych przedmiotów, takich jak książki, DVD, ceramika, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że przyda się duża ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Zdarza się, że markety z własnej woli rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu marketach remontowych a także w sieci. Do przechowywania drobnych rzeczy oraz rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się też torby materiałowe i worki. Worki są bardziej ekonomiczne a także dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów delikatnych. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną albo też że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone a następnie właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie spakować trzeba również kwiaty. Pojemniki, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku jest coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej ostrożności, np. ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy możesz zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo istotnych informacji. Precyzyjnie ustal daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W naszym serwisie regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się również liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości różnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości osób niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować przedmioty a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, na przykład pianino, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i specjalnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi również podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują też własne materiały do pakowania, takie jak worki, kartony itp. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Oslo już od 150!

Zleć przeprowadzkę