Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Skąd dokąd? Nie pamiętam.

kontener

,
Trasa: Leszcz - Warszawa

Pelna profesja. Bezpiecznie i na czas. Polecam

Kartony 6–10, Rower x 2, Fotel x 2, Sofa trzyosobowa x 1, Krzesełko do karmienia x 2

Klient: Mariusz B.
,
Trasa: Alphen aan den Rijn - Maszewo

Bardzo dobry kontakt z przewoźnikiem, atrakcyjna cena oraz elastyczność (nieoceniona w dobie pandemii). Wszystkie rzeczy dotarły w stanie nienaruszonym a kierowca bardzo pomocny przy zapakowaniu i rozpakowaniu.

Kartony 11–20, Biurko średnie x 2, Fotel x 1, Pufa x 1, Krzesło obrotowe x 2, Szafka biurowa x 2, K

Klient: Joanna K.
,
Trasa: Warszawa - Noordwijk

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą oraz niekończącą się listą rzeczy do załatwienia. Jednakże dobrze zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód i sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową a także spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby wszystkie paczki były uporządkowane i podpisane. Najlepiej stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki przybyły do nowego domu. Przeprowadzki zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy również opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to wypakowywanie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, wybierając przewoźnika potrzebujesz dużo dokładnych informacji dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość i wymiary mebli i pakunków. Przygotowanie rejestru jest zatem konieczne. 

Trzeba także zapewnić właściwe opakowanie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, choćby elementy szklane, dzieła sztuki, talerze, jak również stare meble. Najbezpieczniej jest owinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Rozmontowane meble prościej można przewieźć, mniejsze jest także prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Niestety nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, filmy, porcelana, figurki i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Z pewnością zastosowanie znajdzie spora liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Bywa, że hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest zakup kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych oraz w sieci. Do pakowania drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć również torby z materiału lub worki. Worki są mniej kosztowne i łatwiej dostępne, z kolei torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się albo też że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i nawet te z pozoru lekkie wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować należy również rośliny. Pudła, do których je zapakujesz, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego albo wymagającego szczególnej delikatności, jak antyki, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Dokładnie ustal dni, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie i skręcanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie codziennie znajdziesz świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między Polską i Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli wnieść kartony a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz szczególnej uwagi, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają także własne opakowania, takie jak torby, kartony itp. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą oraz niekończącą się listą rzeczy do załatwienia. Jednakże dobrze zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód i sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową a także spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby wszystkie paczki były uporządkowane i podpisane. Najlepiej stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki przybyły do nowego domu. Przeprowadzki zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy również opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to wypakowywanie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, wybierając przewoźnika potrzebujesz dużo dokładnych informacji dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość i wymiary mebli i pakunków. Przygotowanie rejestru jest zatem konieczne. 

Trzeba także zapewnić właściwe opakowanie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, choćby elementy szklane, dzieła sztuki, talerze, jak również stare meble. Najbezpieczniej jest owinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Rozmontowane meble prościej można przewieźć, mniejsze jest także prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Niestety nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, filmy, porcelana, figurki i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Z pewnością zastosowanie znajdzie spora liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Bywa, że hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest zakup kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych oraz w sieci. Do pakowania drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć również torby z materiału lub worki. Worki są mniej kosztowne i łatwiej dostępne, z kolei torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się albo też że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i nawet te z pozoru lekkie wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować należy również rośliny. Pudła, do których je zapakujesz, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego albo wymagającego szczególnej delikatności, jak antyki, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Dokładnie ustal dni, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie i skręcanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie codziennie znajdziesz świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między Polską i Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli wnieść kartony a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz szczególnej uwagi, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają także własne opakowania, takie jak torby, kartony itp. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Ostrawa już od 150!

Zleć przeprowadzkę