Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szczerze polecam, bardzo dobry kontakt usługa wykonana w terminie i za rozsądną cenę.

Ok. 20 kartonów, 3 rowery, pralka, 2 walizki, sprzęt do ćwiczeń

Klient: Lukasz F.
,
Trasa: Rotterdam - Nisko

Wszystko przebiegło sprawnie i z ostrożnością, żeby gratów nie uszkodzić. Polecam.

łózka 200x200 z wegłowiem, łóżko 160x200, komoda, ława, wieszak, skrzynia na buty, tv52', kozetka

Klient: Joanna S.
,
Trasa: Komorów - Komorów

Wszystko w porządku. Zdecydowanie polecam :)

Ubrania moje i dziecka i zabawki

,
Trasa: Sosnowiec - Bielsko-Biała

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie utożsamiamy z rozgardiaszem, nieprzyjemną atmosferą a także bardzo długą listą zadań które trzeba załatwić. Jednakże dobrze zorganizowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko a także płynnie. Wystarczy mieć w głowie plan działania, rozsądnie oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby przewożone kartony były skatalogowane a także podpisane. Najlepiej sporządzić listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje rzeczy przyjechały na miejsce. Zmiany mieszkania zwykle oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu. Oprócz tego, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele dokładnych informacji odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa powinna znać liczbę oraz wielkość mebli oraz paczek. Przygotowanie rejestru jest więc potrzebne. 

Trzeba także zadbać o właściwe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu szkło, obrazy, porcelana, jak również niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble prościej będzie transportować, maleje także niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozkręcić, zdarza się też, że jest to zbędne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne oraz ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna znaczna liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je odmienną drogą. Bywa, że sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu marketach remontowych oraz w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy i rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się także torby materiałowe lub worki. Worki są tańsze i łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite lub że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i nawet te pozornie drobne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować trzeba też rośliny. Kartony, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego czy potrzebującego specjalnej ostrożności, np. ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych informacji. Starannie ustal daty, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść kartony oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od na przykład długości trasy, ilości pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie wnieść dobytek a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, takich jak pianino, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków oraz szczególnej uważności, co zwykle podnosi koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także swoje opakowania, na przykład worki, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, na przykład zatrudnienie pary pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny normalnie utożsamiamy z rozgardiaszem, nieprzyjemną atmosferą a także bardzo długą listą zadań które trzeba załatwić. Jednakże dobrze zorganizowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko a także płynnie. Wystarczy mieć w głowie plan działania, rozsądnie oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby przewożone kartony były skatalogowane a także podpisane. Najlepiej sporządzić listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje rzeczy przyjechały na miejsce. Zmiany mieszkania zwykle oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu. Oprócz tego, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele dokładnych informacji odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa powinna znać liczbę oraz wielkość mebli oraz paczek. Przygotowanie rejestru jest więc potrzebne. 

Trzeba także zadbać o właściwe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu szkło, obrazy, porcelana, jak również niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble prościej będzie transportować, maleje także niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozkręcić, zdarza się też, że jest to zbędne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne oraz ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna znaczna liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je odmienną drogą. Bywa, że sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu marketach remontowych oraz w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy i rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się także torby materiałowe lub worki. Worki są tańsze i łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite lub że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i nawet te pozornie drobne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować trzeba też rośliny. Kartony, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego czy potrzebującego specjalnej ostrożności, np. ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych informacji. Starannie ustal daty, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść kartony oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od na przykład długości trasy, ilości pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie wnieść dobytek a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, takich jak pianino, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków oraz szczególnej uważności, co zwykle podnosi koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także swoje opakowania, na przykład worki, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, na przykład zatrudnienie pary pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Penafiel już od 150!

Zleć przeprowadzkę