Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Firma rzetelna godna polecenia wszystko jak było uzgodnione zostało zrealizowane polecam i przede wszystkim uczciwi a kierowca uprzejmy i sprawny POLECAM .

Smart

Klient: Mateusz R.
,
Trasa: Bedum - Kalisz

Przesylka dotarla szybko i bezpiecznie profesjonalna Firma nie mam żadnych zastrzeżeń Polecam .

Łóżko i materac ze sklepu

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Kępno - Bielefeld

Wszystko bardzo dobrze , miła obsługa .

Skuter 50 ccm

Klient: Marcin S.
,
Trasa: Schouwen-Duiveland - Częstochowa

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z chaosem, stresującą atmosferą a także rozbudowaną listą zadań które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko i efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć plan działania, przemyślnie oraz spokojnie przystąpić do pakowania rzeczy i oczywiście znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona dobytku

Pakując rzeczy najlepiej pamiętać, aby przewożone paczki zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Najlepiej stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie rzeczy przybyły do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie również opisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele drobiazgowych informacji odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę a także rozmiary sprzętów oraz kartonów. Przygotowanie listy jest zatem konieczne. 

Należy również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, takie jak elementy szklane, dzieła sztuki, talerze, oraz antyki. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej będzie transportować, maleje także ryzyko połamania podczas transportu. Jednak nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche a także ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobnych elementów dobytku, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Prawdopodobnie będzie potrzebna spora liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Często markety ochoczo rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być zakup kartonów. Znajdziesz je w wielu sklepach remontowych oraz w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów a także przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się również torby tekstylne lub worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną oraz że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i nawet te pozornie niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Odrębnie zapakować należy także kwiaty. Pudła, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej czujności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Starannie podaj terminy, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przenosin zależą od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków i specjalnej uważności, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo pomoc 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z chaosem, stresującą atmosferą a także rozbudowaną listą zadań które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko i efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć plan działania, przemyślnie oraz spokojnie przystąpić do pakowania rzeczy i oczywiście znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona dobytku

Pakując rzeczy najlepiej pamiętać, aby przewożone paczki zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Najlepiej stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie rzeczy przybyły do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie również opisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele drobiazgowych informacji odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę a także rozmiary sprzętów oraz kartonów. Przygotowanie listy jest zatem konieczne. 

Należy również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, takie jak elementy szklane, dzieła sztuki, talerze, oraz antyki. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej będzie transportować, maleje także ryzyko połamania podczas transportu. Jednak nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche a także ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobnych elementów dobytku, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Prawdopodobnie będzie potrzebna spora liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Często markety ochoczo rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być zakup kartonów. Znajdziesz je w wielu sklepach remontowych oraz w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów a także przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się również torby tekstylne lub worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną oraz że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i nawet te pozornie niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Odrębnie zapakować należy także kwiaty. Pudła, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej czujności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Starannie podaj terminy, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przenosin zależą od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków i specjalnej uważności, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo pomoc 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Perth już od 150!

Zleć przeprowadzkę